3. 10 "акули" удържаха Славия за 1:1 (видео)

10 "акули" удържаха Славия за 1:1 (видео)

Живко Желев и Атиф Шаешу вкараха за ремито в квартал "Овча купел"

Славия и Черноморец не се победиха в среща от 22-ия кръг на А група и направиха 1:1 на стадион „Славия” в столичния квартал „Овча купел”. Живко Желев откри за домакините с глава в 11-ата минута, но след още толкова време Атиф Шаешу изравни за бургазлии.

През първото полувреме Славия и Черноморец показаха доброто лице на родния футбол и играха бърз атакуващ футбол, без излишна предпазливост и бавене на играта.

Началните 10 минути изминаха с няколко безплодни центрирания в двете наказателни полета, които не застрашиха по никакъв начин нулевото реми.

Двете нули обаче бяха променени след още едно центриране в 11-ата минута. Владислав Златинов центрира от пряк свободен удар отдясно, опитният Живко Желев намери топката с глава от трудна позиция и успя майсторски да я насочи към долния ляв ъгъл на Стоян Колев за 1:0.

Импулсът в играта на домакините едва не доведе до втори гол в тяхна полза. Акиоши се откри на дясното крило, получи пас и центрира за Владислав Романов, който засече от въздуха, ала вратарят на „акулите” спаси и лови кълбото.

19-ата минута бе изцяло за капитана на България и Астън Вила Стилиян Петров. По примера на английските фенове всички хора по трибуните на стадион „Славия” в Овча Купел станаха на крака и с ръкопляскания подкрепиха Стенли в битката му с левкемията.

Междувременно на терена Черноморец се окопити и пое инициативата. Централният браните Николай Николов пробва шанса си от пряк свободен удар, но прати над вратата.

Изравнителният гол дойде в 22-ата минута, когато Атиф Шаешу напредна на скорост, залъга защитник и с прецизен удар в долния десен ъгъл на Стефано Кунчев възстанови статуквото – 1:1.

Отбраната на Славия правеше евтини грешки и на няколко пъти имаше късмет, че домакините не изоставаха в мача.

В 35-ата минута обаче Живко Желев спря атака на Черноморец и веднага с пас от дълбочина намери Пепи Димитров отдясно. Бившият халф на Берое центрира прострелно, но поред на крачка с топката се разминаха Влади Златинов и Филип Филипов.

Бургазлии отвърнаха с контра в следващия момент, Атиф Шаешу пак избра да играе сам, прехвърли технично Кунчев, но топката тупна на сантиметри до десния страничен стълб и излезе в аут.

Последната добра възможност през първата част се откри пред Пепи Димитров, който засече елегантно от въздуха центриране на Акиоши, но Стоян Колев с върха на пръстите си изби в корнер.

Второто полувреме започна с грешка в защитата на Славия. „Белите” защитници оставиха Яник Боли чисто сам на 3-4 метра от вратата на Стефано Кунчев при едно центриране от пряк свободен удар, но необяснимо защо нападателят не стреля с глава, а реши да връща успоредно на голлинията и сбърка.

Задачата на Черноморец се усложни заради действията на Жереми Фо-Поре. Французинът си изкара два заслужени жълти картона в разстояние на около 20 минути между 42-ата и 61-ата и пое към съблекалните, оставяйки бургазлии с 10 души на терена.

Димитър Димитров потърси сигурността с човек по-малко, а Мартин Кушев пусна Николай Божов и Мартин Тошев, за да усили атакуващата сила на „белите”.

Славия създаде само едно голово положение с човек повече, въпреки че и Георги Христов влезе в края. Николай Божов мина през двама бранители и стреля много силно над вратата на Черноморец.

Секунди преди това резервата Венелин Филипов можеше да открадне трите точки за „акулите”. Живко Желев и Стефано Кунчев нелепо се сблъскаха и позволиха на Филипов да стреля необезпокояван към вратата, но Даниел Златков изчисти от голлинията и спаси домакините.

В таблицата Черноморец остава на втора позиция с 47 точки преди дербито Левски - Лудогорец. Славия също запазва своето 8-мо място с 37.

Чочев: Новият треньор иска атрактивен и атакуващ футбол

„Показахме добра игра“, смята халфът

Разкритие: Локо (Сф) има нов треньор

Тунчев: Има разочарование

„Знаехме, че мачът ще се реши от статичните положения“

Генчев: Победата можеше да е по-изразителна

"Стояха добре до момента, в който допуснахме гола и бяхме наказани"

Героят на Левски: Чувството е неописуемо

„Надявам се, че и публиката се е забавлявала“

НА ВЪРХА: Лудогорец е лидер след 2:0 над Ботев (Вр)

Игор Йовичевич дебютира с 2:0 в Разград

Вальо Илиев: Играхме добре, но ни липсваше ефективност

Според треньора на ЦСКА 1948 проблемът с неговия тим е чисто психически

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо