3. 10 „моряци” завършиха наравно срещу Локо (Пловдив) във Варна (видео)

10 „моряци” завършиха наравно срещу Локо (Пловдив) във Варна (видео)

Черно море и „железничарите” завършиха 1:1, Здравко Лазаров изпуска дузпа

Отборът на Локомотив (Пловдив) допусна грешна стъпка в борбата си за участие в евротурнирите догодина, след като завърши наравно 1:1 с тима на Черно море. Срещата се игра на стадион „Тича” във Варна и бе от програмата на 17-ия кръг на родната „А” група.

Двубоят отново бе съпътстван от скандали, след като реферът Таско Тасков изгони Танко Дяков още през първата част и показа две дузпи за гостите в хода на срещата. Дебюти за „моряците” в този мач направиха Владимир Каптиев, който през зимата кара проби в ЦСКА, и Росен Колев.

Двубоят започна с натиск на „моряците”, които изглеждаха решени да стигнат до трите точки. Първият точен удар в мача дойде в 13-ата минута, когато Даниел Георгиев стреля с левия крак извън границата на наказателното поле, но кълбото попадна право в ръцете на Лучини.

Така се стигна до 15-ата минута, когато Георги Илиев центрира в пеналта от фаул, Танко Дяков свали с глава за непокрития Георги Божилов, който разстреля Лучини с удар с левия крак по диагонала – 1:0.

След попадението домакините се дръпнаха в половината си, което даде възможност на „смърфовете” да погледнат към вратата на Пиргов. В 25-ата минута Александър Александров засече с глава центриране от корнер, но кълбото не намери целта.

Така дойде 34-ата минута, когато Юнес Бенжелюн стреля с глава след центриране отдясно, Танко Дяков обаче изчисти с ръка от голлинията, за което Таско Тасков му показа директен червен картон, а гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Здравко Лазаров, който технично копна кълбото, но то прелетя над напречната греда на Пиргов.

До края на полувремето нов гол обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за варненци.

Втората част стартира с нова дузпа за „железничарите”, отсъдена за нарушение на Александър Александров срещу Йордан Тодоров. Този път изпълнителят бе сменен и с тежката задача се нагърби Златински, който обаче хладнокръвно прати Пиргов в обратния ъгъл и изравни статуквото – 1:1.

След попадението „смърфовете” продължиха да натискат, с оглед факта, че бяха с човек повече на терена. „Моряците” пък се задоволяваха с контраатаки и статични положения и в 71-ата минута можеха отново да излязат напред в резултата, след като Георги Илиев стреля директно от корнер, но Лучини внимаваше и изби с крак.

След това положение обаче чисти голови възможности пред двете врати нямаше, въпреки че „моряците”, които бяха с десет души от първата част, бяха далеч по-активни на няколко пъти притесниха сериозно отбраната на Локомотив.

До края обаче нови голове нямаше и така Черно море и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в пореден мач от 17-ия кръг на родната „А” група.

След този хикс „смърфовете” остават на 5-о място във временното класиране с актив от 30 точки, на 2 зад Левски и ЦСКА, които са 2-и и 3-и. Домакините от Варна пък са 9-и с 26 пункта.
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч