3. 1:1 на почивката в пловдивското дерби Ботев - Локо

1:1 на почивката в пловдивското дерби Ботев - Локо

Отборите на Ботев и Локомотив (Пловдив) се оттеглиха на почивка при равен резултат 1:1 в мач по между им от последния 15-и кръг на есенния полусезон в „А” група, съобщава кореспондент на Novsport.com. Началото на срещата бе белязано от димки и бомбички, хвърлени на терена от феновете на двата отбора. Впоследствие мачът започна с известно закъснение, за да може да се разсее димът.

Отборите на Ботев и Локомотив (Пловдив) се оттеглиха на почивка при равен резултат 1:1 в мач по между им от последния 15-и кръг на есенния полусезон в „А” група, предаде кореспондент на Novsport.com. Около 14 000 души заеха местата си на стадион "Христо Ботев\\\'\\\'. Началото на срещата бе белязано от димки и бомбички, хвърлени на терена от феновете на двата отбора. Впоследствие мачът започна с известно закъснение, за да може да се разсее димът.

Първата по-сериозна възможност се откри пред тима Ботев. В 4-ата минута Тимонов стреля опасно от пряк свободен удар, но изстрелът му премина на сантиметри от вратата на Локо. В 16-ата „канарчетата” пропуснаха страхотна възможност за гол. Минев центрира от корнер и Саидходжа стреля с глава, но уцели гредата, а след рикошета Василев можеше да довкара топката, но Ставрев се намеси отлично.

В 29-ата минута Ботев все пак успя да поведе в резултата. Минев центрира отдясно и сложи топката на главата на връхлитащия Кръстев, който разстреля вратаря Ставрев и прати топката в мрежата – 1:0.

Локо пропусна да се върне в мача след само 3 минути, когато Тодоров не уцели вратата от непосредствена близост. В 35-ата минута уникално попадение на Том от пряк свободен удар върна равенството в мача. Три минути преди края на полувремето нападателят на „смърфовете” Делибашич можеше да даде преднина да своя отбор, но топката му бе избита в последния момент и така резултатът остана непроменен.