2 ОТ 2! Лудогорец се справи и с Локо Пд (ВИДЕО)

Текпетей и Каули вкараха за победата

2 ОТ 2! Лудогорец се справи и  с Локо Пд (ВИДЕО)

Лудогорец записа втора последователна победа в efbet Лига.

Шампионите победиха Локомотив (Пловдив) с 2:0 в Разград като и двата отбора удариха по една греда на „Хювефарма Арена”.

Наставникът им Анте Шимунджа остави извън групата национала Кирил Десподов, който има проблеми в гърба дни преди мача от втория квалификационен кръг за групите на Шампионска лига срещу Шамрок Роувърс този вторник.

Въпреки това домакините имаха териториален превес през почти цялата среща и овладяха инициативата още в началните минути, макар че в тях не създадоха нито едно чисто голово положения.

До втората половина на първото полувреме на терена имаше много битка и по-малко футбол, а първият точен изстрел дойде чак в 37-ата минута, когато Дени Групер тества вратаря на гостите от статично положение, но Илко Пиргов внимаваше.

Секунди преди почивката обаче гостите имаха страхотен шанс да открият резултата. Една грешка на Сисиньо позволи на Димитър Илиев от чиста позиция да стреля към Симон Слуга, но капитанът на Локомотив не улучи целта.

Така паузата дойде при нулево реми. Скоро след началото на втората част това се промени. В 50-ата минута Бърнард Текпетей откри резултата, с помощта на гредата, след шут от границата на наказателното поле, който заблуди стража на „смърфовете“ и топката спря в мрежата му – 1:0.

Попадението вдъхнови домакините и малко след него те имаха отлична възможност за второ такова. В 54-ата минута, след един тъч, Матиас Тисера бе изведен на фланга, надбяга Райън Бидунга и остана сам срещу Пиргов, но реши да го финтира, а стражът се намеси, след което притича и защитник.

Само 5 минути по-късно пък Тисера отново излезе очи в очи с Пиргов и този път опита да го прехвърли, но не улучи вратата.

След още 7 минути Лудогорец пропусна отново, след като Доминик Янков центрира опасно от ъглов, ала първо Шоу се размина с топката, а после Вердон стреля неточно.

Локомотив бе най-близо до гола в 78-ата минута, когато пас на Милош Петрович бе засечен с глава от Ивайло Димитров, но топката срещна страничната греда.

Последва пропуснат шанс и от нападателя на гостите Преслав Боруков преди да се стигне до 87-ата минута, в която появилият се като резерва Каули Оливейра удвои резултата в полза на шампионите.

В самия край пък влезлият също от пейката Спас Делев нацели гредата, за да приключи в крайна сметка срещата при резултат 2:0 в полза на Лудогорец.

Лудогорец - Локо Пд 2:0
1:0 Текпетей (50)
2:0 Каули Оливейра (87)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 23. Мануел Кафумана, 24. Оливие Вердон, 32. Игор Пластун, 37. Бернард Текпетей, 64. Доминик Янков, 73. Рик Джонатан;

Треньор: Анте Шимунджа

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 1. Илко Пиргов, 19. Александър Василев, 4. Мартин Паскалев, 91. Райън Бидунга, 20. Милош Петрович, 15. Пиер Зебли, 33. Георги Каракашев, 14. Димитър Илиев (к), 9. Бирсент Карагарен, 99. Преслав Боруков, 7. Бабакар Дион;

Треньор: Александър Томаш;

Съдия: Никола Попов.