3. 3:0 за ЦСКА в Европа преди вечното дерби (видео)

3:0 за ЦСКА в Европа преди вечното дерби (видео)

"Армейците" се справиха със северноирландския Клифтънвил, страхотни попадения на Маркиньос и Трифонов

Класически ЦСКА видяха около 4000 зрители на Националния стадион „Васил Левски”, дошли да подкрепят своите любимци в първия мач срещу северноирландския Клифтънвил от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Успехът с 3:0 за „червените” прави протоколен ответния мач за българите на Острова и със сигурност ще повиши духа на отбора преди неделно вечно дерби с Левски и след разгромната загуба с 2:5 от кипърския Олимпиакос в официалното представяне на тима за новия сезон.

”Армейците” на Дочев вкараха ранен гол чрез Павел Виданов, а после чакаха едва до 72-ата минута, за да може Маркиньос да отбележи втори. В следващата атака пък Румен Трифонов прехвърли вратаря на гостите за 3:0. 31-кратните шампиони пропуснаха още 5 чисти положения като неточни бяха Руи Мигел, Тонев и Янчев.

Клифтънвил отправиха едва един удар към вратата на Иван Караджов, а също така завършиха мача с 10 души след червен картон на Гарет в 84-ата минута.

Павел Дочев бе извадил от титулярния си състав Уилям Тиеро и Спас Делев, а на върха на атаката бе Руи Мигел. Още от първите минути на мача тимът на ЦСКА започна да доминира на терена. Тонев направи добър пробив по дясното крило, но никой от неговите съотборници не се възползва от него. След 9 минути игра обаче резултатът бе открит. Стоянов не успя да уцели топката след центриране от ъглов удар, но зад него бе Виданов, който прати кълбото в мрежата на Клифтънвил – 1:0.

В 15-ата минута Тонев навърза няколко бранители в черно, стреля от около 25 метра с левия си крак, но на метър от целта. Фрапантен пропуск пък направи Руи Мигел, който от голлинията не успя да вкара втори гол за „червените”.

Опасностите пред Конъли продължиха, а на отсрещната врата Караджов за пръв път игра с топката в 20-ата минута. В 27-ата капитанът Янчев бе изведен отлично в пеналта, но шутът му бе крайно неточен.

Последваха скучни минути на Националния стадион, преди в 41-ата Руи Мигел да излезе очи в очи с вратаря на северноирландците, но португалецът отново не бе точен.

На полувремето Павел Дочев не прибягна към състезателите, които бяха на резервната скамейка. В първата минута на втората част „червените” организираха страхотна атака, Руи Мигел изведе в отлична позиция Тонев, но младокът стреля над вратата. В следващите минути обаче футбол почти нямаше – изобилстваха здравите сблъсъци и леженето по терена. Треньорът на българския тим смени неубедителния Руи Мигел, залагайки на Илиев.

Над София заваля дъжд. В 63-ата минута Маркиньос пробва рефлекса на Конъли, който обаче се намеси добре. В следващата атака топката като по чудо не влезе в мрежата на Клифтънвил – шутове на Маркиньос и Илиев срещнаха тялото на защитника Донъги, намиращ се на метър от голлинията. Стоянов също пробва късмета си от средна дистанция, но също не бе точен.

20 минути преди края в игра се появи и Костадинов, заел мястото на Тонев. 120 секунди по-късно дойде и най-красивият момент в мача. Маркиньос подаде към Трифонов, той му върна топката, бразилецът направи двойно с Илиев и прати кълбото в мрежата на гостите за 2:0.

В следващата атака Трифонов получи топката зад защитата на Клифтънвил и технично прехвърли с десния си крак вратаря на ирландците.

В 84-ата минута Гарет влезе много твърдо в тялото на Караджов и бе изгонен от игра за втори жълт картон. 3:0 за ЦСКА и тимът спокойно ще изиграе реванша в Северна Ирландия.

ЦСКА – Клифтънвил 3:0
(1:0) Виданов 9’
(2:0) Маркиньос 72’
(3:0) Трифонов 74’

ЦСКА: Караджов; Минев, Виданов, Акуаро, Стоянов; Янчев, Галчев (86’ Янев), Маркиньос, Тонев (70’ Костадинов), Трифонов; Руи Мигел (58’ Илиев);

Клифтънвил: Конъли, Сканъл, Холанд, Донъги, Макмълан, Сканъл (78’ О’Конър), Гарет, Хътън, Колдуъл, Бойс, Кетни;

Жълти картони: Галчев, Илиев (Ц); Гарет, Сканел (К);
Втори жълт/червен картон: Гарет 84’ (К)
Стадион: „Васил Левски”, 4000 зрители;
Съдия: Гедиминас Мазейка (Литва);

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч