3. Ангел Червенков: Не очаквах тази загуба на ЦСКА

Ангел Червенков: Не очаквах тази загуба на ЦСКА

Бившият играч на ЦСКА Ангел Червенков заяви, че не е очаквал загубата на „армейците” във вечното дерби, предаде репортер на Novsport.com. Днес той гостува в Актуално студио „Дерби”, като според него рискът с включването на Георги Иванов и Христо Йовов е бил неоправдан, а треньорският щаб на „сините” е трябвало да спре играчите си. Според него в българските клубове трябва да се залага на родните играчи, а не да се търсят чуждестранни играчи със съмнителни качества.

„Играта на ЦСКА ме изненада. Не очаквах, че „армейците” ще загубят, още повече с такъв резултат. Досега през сезона играчите на Любо Пенев показаха, че могат да играят красив футбол и да печелят. Но в хода на мача с Левски, някои от основните линии на отбора изневериха. До 20-ата минута ЦСКА диктуваше темпото на терена. След това обаче една поредица от корнери доведе до колебания в защитата на отбора. А после дойде и голът. В началото на втората част играчите на „червените” отново натиснаха съперника си, а пропуските на Удоджи и Иванов се оказаха много важни за крайния изход на двубоя”, заяви Червенков.

„След излизането на Гонзо и Йовов, Левски заигра по-добре. Явно треньорският щаб на „сините” е търсел психологически ефект с тяхното включване. Ръководството е знаело, че рискува здравето на играчите, а само те си знаят дали рискът е бил оправдан. Определено влизането в игра на Зе Соарес промени развоя на мача, защото той е един много агресивен играч, който създава много опасности пред противниковата врата. Аз лично никога не бих рискувал здравето на мой играч. Здравето е най-важно, а до края на сезона има доста мачове. Неслучайно във футбола се правят ротации през сезона, за да може натоварването да е разпределено равномерно. Много рядко се случва, 14-15 играчи да изнесат тежестта на сезона”, допълни бившият наставник на шотландския Хартс

„Не искам да влизам в ролята на адвокат на Любослав Пенев, но според мен той постъпи много правилно със Здравко Лазаров и Йордан Тодоров. Едва ли треньорът ще се лиши от опитен играч на терена, ако той е напълно здрав. Явно състоянието на Лазаров не му позволява да играе повече от едно полувреме. При Данчо се получи една реакция към ръководството и треньора, за позицията на която играе. Но треньорът решава кой и къде ще играе. Не видях голяма полза от включването му в игра. Той не допринесе с нищо за промяната на резултата. Явно психическото и физическото му състояние не му е позволило да играе повече”, завърши Червенков.