3. АПОЕЛ и Костадинов с убедителна победа в Кипър

АПОЕЛ и Костадинов с убедителна победа в Кипър

В отложен мач

АПОЕЛ (Никозия) и Георги Костадинов започнаха маратона от мачове, който ги чака в следващите 60 дни с победа с 4:0 като гост на Еносис (Паралимни). Това отложена среща от 1-ия кръг, която не се състоя по програма заради участието на АПОЕЛ в квалификациите за Шампионската лига.

Това е втори успех в първите три мача за "жълто-сините" от Никозия, а с 6 точки те заемат 4-о място в класирането. На първите три позиции с пълен актив са Пафос, който също днес победи Неа Саламина с 4:0, Арис (Лимасол) и Омония (Никозия).

Българският национал Георги Костадинов се завърна в стартовите 11 след като реши проблема с наранен нерв в гърба и остана днес на терена пълни 90 минути, като се представи на обичайното си високо ниво. Той получи жълт картон 10 минути преди края на първата част заради протест срещу съдийско решение, след като беше отсъден фаул за домакините.

Хави Кинтиля откри резултата за АПОЕЛ в 28-ата минута след изпълнение на ъглов удар и продължена топка от бразилеца Маркиньос. Мароканецът Исам Шебаке вкара два път ии напрактика реши мача. Най-напред в последната минута на първата част направи 2:0, след като влезе в наказателното поле и от дясно по диагонала с нещо средно между удар и пас изненада защитата на домакините. Пет минути по-рано Ел Араби можеше да удвои за гостите от Никозия, но изстрелът му срещна гредата.

В 56-ата минута Шебаке увеличи преднината на тима си на 3:0 след точен изстрел с глава. Домакините от Паралимни останаха 10 на терена в 80-ата минута, след като Михалис Хараламбус получи втори жълт картон. В добавеното време Анастасиос Донис отбеляза и четвъртия гол, възползвайки се от пробив от дясно и пас на Диумерси Ндонгала.

В неделя АПОЕЛ приема Неа Саламина в среща от първенството, а следващата сряда ще излезе срещу ФК Пафос за Суперкупата на страната. Следват гостуване на новака в елитната дивизия Омония 29-и май (Никозия), а веднага след това започва и кампанията им в турнира на УЕФА Лига на Конференциите с гостуване в Дъблин на Шамрок Роувърс.

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо