3. Арда с класика над Ямбол за Купата

Арда с класика над Ямбол за Купата

Тимът от Кърджали на осминафинал след голове на Коконов, Делев и Йорданов

Отборът на Арда (Кърджали) продължи без проблеми към осминафиналите на турнира за Купата на България след класически успех като гост над Ямбол с 3:0.

Двубоят се превърна в празник за града, а домакините бяха поканили на мача доста ветерани на ямболския футбол.

Натискът на футболистите на Георги Чиликов започна още от самото начало, като в 10-ата минута Ковачев засече топката с глава но неточно.

Малко по-късно и Жуниньо се опита да се разпише, но ударът му попадна право в ръцете на вратаря.

После Иван Коконов сам изработи дузпа в 25-ата минута, която хладнокръвно изпълни и откри.

До края на първото полувреме Жуниньо и Руменов отправиха удари към противниковата врата, но резултатът остана непроменен.

След почивката, още с първото си докосване на топката, в 47-ата минута, Спас Делев прониза вратаря на Ямбол и покачи на 2:0.

В 62-ата минута Котев изведе Тилев сам срещу стража на домакините, но ударът му мина покрай страничната греда.

Крайния резултат оформи Тонислав Йорданов след асистенция на Делев в 80-ата минута.

Така Арда се класира за следващата фаза на турнира, в която след разгромни победи са още съставите на Берое и Локомотив (Пловдив).

Стартов състав на Арда: 36 Симеонов, 81 Зехиров, 71 Крумов, 18 Рубежич, 25 Кики, 77 Юруков, 19 Руменов, 10 Ковачев, 33тилев, 17 Коконов, 37 Жуниньо;

Треньор: Георги Чиликов.
Илиан Илиев със страхотен жест към кампанията "Аз вярвам и помагам"