3. Арда с престижен успех в Турция (ВИДЕО)

Арда с престижен успех в Турция (ВИДЕО)

Коконов изпусна дузпа и вкара за тима от Кърджали

Арда (Кърджали) записа престижен успех - 1:0 срещу Астана в третата си проверка на турска земя. Иван Коконов (71) беше точен за българския тим, като три минути преди това пропусна дузпа.

След 16 минути игра Коконов направи отличен пробив и центрира, а Томисав Йорданов се хвърли на шпагат, но от два метра не успя да уцели вратата. В 32-ата Руменов завърши с хубав удар опасна атака на Арда, вратарят Заруцкий обаче спаси.

На почивката Тонислав Йорданов отстъпи мястото си на каращия проби в тима Омар Бласид от Гвинея.

През второто полувреме Арда видимо беше по-активният тим на терена и неслучайно създаде няколко положения пред противниковата врата. Удар на Светослав Ковачев бе отразен от вратарят, а след това и Китан Василев се намеси добре. При една от поредните атаки отляво се стигна и до дузпа, след като Давид Кики бе съборен в наказателното поле. Зад топката застана Иван Коконов, който прати топката над гредата. Три минути по-късно, в 71-ата, Коконов се реабилитира за пропуска си от бялата точка.

Малко след това Тилев шутира, защитник на Астана изчисти от голлинията, но топката се отби в напречната греда. Коконов беше най-съобразителен и този път не сбърка - 1:0. Това е първо попадение за родния тим през тази година.

Астана опита да изравни, но Василев два пъти изби и запази вратата си суха.

Следващата контрола на Арда е срещу Радник (Сърбия) на 3 февруари, след което тимът се завръща в България.