3. Автогол даде импулс на Левски, но стигна само за реми срещу арменци (ВИДЕО)

Автогол даде импулс на Левски, но стигна само за реми срещу арменци (ВИДЕО)

Илиан Илиев даде шанс на пет от новите да покажат какво могат в спаринга с Импулс, приключил при 1:1

Левски и арменският ФК Импулс (Дилижан) завършиха при равенство 1:1 контролната среща помежду си, играна на един от терените на „Алфа център” в близост до кипърския град Ларнака.

Наставникът на „сините” Илиан Илиев реши да не разчита за спаринга на младите таланти Радослав Цонев и Антонио Вутов, които получиха почивка, а вместо това даде шанс на пет от шестте зимни покупки да покажат какво могат, като възложи на новото попълнение Рене Михелич да действа зад гърба на единствения нападател Жоао Силва.

Това обаче не се оказах особено успешен ход, понеже двамата рядко комбинираха, а най-опасният футболист на Левски бе крилото Илиян Йорданов.

Проблеми в защитата обаче костваха успеха на столичани и те в крайна сметка се задоволиха с равенството срещу четвъртия в арменското първенство тим на Импулс.

Срещата се игра при силен вятър и започна равностойно, но скоро Левски успя да овладее инициативата. „Сините” можеха да се разпишат чрез Милен Василев, който овладя топката, след като Жоао Силва не успя да го стори, но шутът му отблизо не намери целта.

Последва и удар на Старокин от далеч, който също бе неточен, а Импулс успя да се разпише с първата си добра атака. Това стана в деветата минута, когато отбраната на Левски бе сварена неподготвена при една контраатака и Кастро намери Кьозилен, който стреля точно в далечния ъгъл по диагонала и откри резултата. Момчетата на Илиан Илиев реагираха добре и натиснаха своя съперника, опитващ се да накъса играта с множество нарушения, ала 20 минути след попадението Левски вкара за 1:1.

Тогава представилият се силно в срещата Илиян Йорданов се открадна една топка по дясното крило, след което отправи прострелно центриране в наказателното поле, а Пузанов засече кълбото в собствената си врата – 1:1.

Последва импулс в играта на арменците и те направиха няколко добри атаки, а точно преди почивката можеха да поведат за втори път, но Кастро не успя да улучи вратата от непосредствена близост. Така паузата дойде при равенство, а след нея Левски се опита отново да овладее инициативата, но пасовете на „сините” не се получаваха, а отбраната изглеждаше нестабилна.

В 56-ата минута отново Кастро притесни Мишо Иванов, но вратарят на Левски реагира стабилно, а малко по-късно спаси сигурен гол, след като голмайсторът на арменците Кьозилен се вмъкна между двамата централни бранители на „сините” и стреля, но стражът спаси инстинктивно с крак удара му.

Това накара Илиан Илиев да предприеме действия и наставникът на Левски направи три последователни смени. В 62-ата минута Прохазка замени неубедителния Пламен Илиев, пет по-късно Василев отстъпи мястото си на Рамос, а в 74-ата Везалов се появи вместо Христо Йовов, който секунди по-рано пропусна да се разпише от удобна позиция.

След направените рокади обаче темпото на игра поспадна и двата тима рядко стигаха до изгодни позиции, което в крайна сметка доведе до крайното 1:1.

Следващата контрола на Левски е в неделя, когато „сините” ще срещнат руския Ростов в последния си спаринг от подготвителния лагер в Кипър.

Левски - Импулс 1:1
0:1 Кьозилен ('9)
1:1 Пузанов ('29, авт.)

Стартови състави:

Левски:
Михаил Иванов, Орлин Старокин, Пламен Димов ('62 Прохазка), Даниел Димов, Ромен Ели, Стефан Велев, Христо Йовов ('74 Везалов), Рене Михелич, Милен Василев ('67 Рамос), Илиян Йорданов, Жоао Силва;
Резерви: Пламен Илиев, Мулдер, Милиев, Везалов, Пинто, Ангелов, Прохазка, Рамос, Гаджев, Родригес, Де Карвальо;
Старши треньор: Илиан Илиев

Импулс:
Елазиангор, Хишханян, Пузанов, Алхасан, Хасчаспирян, Осепян, Бартериан, Кастро, Тимов, Айвазян, Кьозилен;
Резерви: Давтян, Йергазарян, Хакопян, Варданян, Веранян, Миракян, Мадриченко, Сахатян, Восканян;
Старши треньор: Армен Гюлбудагян

Желев: Мачът с Добруджа е дерби за челните позиции

Треньорът на Етър говори преди мача с Добруджа

Генчев: Доста медии създават интриги и настройват хората един срещу друг

Треньорът на Левски - Станислав Генчев, говори пред медиите преди гостуването на Ботев Пловдив

Появи се кандидат за Локомотив Пловдив

Сериозен бизнесмен е проявил желание да влезе в Локомотив Пловдив и да поеме издръжката на клуба

НА ЖИВО: Крумовград - ЦСКА 1948 1:1

Гледайте мача тук...

Александра Жекова ще е спортен психолог на юношеските национални гарнитури от U15 до U19

Световната и европейска шампионка по сноуборд, коуч и ментор на млади спортисти Александра Жекова се присъединява към екипа от експерти на БФС

Десподов: Губим трета поредна среща и е ясно, че трябва да реагираме

Българското крило Кирил Десподов направи добър мач за ПАОК, но тимът снощи претърпя поражение с 0:1 на свой терен от ФКСБ

Актьорът, изиграл Гунди, ще бъде специален гост на Ботев Пловдив - Левски

Актьорът Павел Иванов, който играе Георги Аспарухов, във филма "Гунди - Легенда за любовта" ще бъде специален гост на мача между Ботев Пловдив и Левски

Ветераните на Левски победиха Хасково на турнир в памет на Александър Костов

Ветераните на Левски победиха с 3:2 Хасково в демонстративен мач от турнира в памет на легендарното крило Александър Костов

Томаш: Ако си мислим, че сме голямата работа, ще имаме проблем

Старши треньорът на ЦСКА Александър Томаш даде пресконференция преди домакинството на Септември