3. Автогол на Иво Иванов прецака бижутерска победа на Левски (видео)

Автогол на Иво Иванов прецака бижутерска победа на Левски (видео)

17 440 видяха трилър, завършил нелепо за "сините"

Автогол на защитника Иво Иванов секунди след влизането му в игра провали втората победа на Левски в Лига Европа. Дошлият от Берое играч си заби нелеп автогол в 88-ата минута, който фиксира крайното 2:2 в двубоя между българския представител и френския Лил. „Сините” бяха на път да победят на пълния „Георги Аспарухов” след страхотна бомба на Владимир Гаджев в 82-ата минута, когато Левски отново поведе в резултата. За тяхно съжаление съдбата беше решила друго в приятната ноемврийска вечер.

Левски стигна до ранен гол на Дембеле в 11-ата минута след груба грешка на Шеджу. Де Мело изравни в 35-ата минута, когато Акалски не се намеси при центриране от ъглов удар и допусна гол във вратата си. Мачът отиваше към равенство, когато в 82-ата минута снаряд на Гаджев можеше да скъса мрежата на Ландро. Две минути преди края Иво Иванов в опита си да избие центриране прати топката неспасяемо в собствената си врата.

Двубоят предложи истински спектакъл за зрителите, които почти напълниха „Герена”. Левски направи силен мач като цяло. От тактическа гледна точка „сините” изнесоха класен мач, но именно от техническо естество българите не бяха достатъчно убедителни и пропуснаха да вземат втора победа, оставайки на третото място в класирането.

Срещата започна спокойно. От самото начало Левски се опита да задържа топката в свое владение и да избухва с бързи атаки, разчитайки на своите полузащитници, които трябваше да извеждат крилата – Слори и Жоазиньо, и централния нападател – Дембеле. След няколко подобни опита дойде 11-ата минута, когато фатална грешка на Шеджу позволи на Дембеле да излезе сам срещу Ландро. Нападателят се засуети, но успя да финтира защитник и с точен удар между краката на вратаря на Лил да открие резултата в полза на Левски.

„Песовете” не се смутиха. В 22-ата минута силен шут на Де Мело пред наказателното поле срещна левия страничен стълб на Акалски, който иначе действаше стабилно.

Постепенно французите установиха контрол върху играта и в 35-ата минута стигнаха до изравнителен гол, използвайки слабостта на „сините” при статични положения. Де Мело засече с глава във вратарското поле центриране след изпълнение на ъглов удар и прати топката в мрежата.

Двата тима продължиха битката. В 43-ата минута вратарят на Левски Акалски трябваше да напуска своето поле, за да предотвратява една от редките опасности пред неговата врата. Бившият страж на Локо Пд на два пъти самоотвержено влезе в краката на противниковите нападатели и изчисти топката в тъч.

Съперниците се оттеглиха на почивка при 1:1.

През второто полувреме откритата игра и борбата в централната зона продължи. В 49-ата минута Шеджу игра с ръка в наказателното поле на Лил, но главният рефер прецени, че дузпа няма.

В 55-ата минута Гаджев произведе истинска бомба от 30 метра. Ландро обаче се разтегна и изби.

Лил също имаше своите шансове. В 66-ата минута неспасяем за Акалски удар на резервата Сов бе избит от Йордан Милиев, който бе застанал на голлинията.

Левски продължи да бъде по-активен. „Сините” разчитаха на флангови атаки и центрирания, които обаче или бяха избивани, или бяха прекалено силни за нападателите на домакините.

В 82-ата минута обаче втори мощен шут на Гаджев разтресе мрежата на Ландро и хвърли в екстаз феновете по трибуните.

Две минути преди края дойде инфарктният момент, когато резервата Иво Иванов си отбеляза автогол. В крайна сметка той бе изпратен с аплодисменти от страна на левскарите, които се опитаха да окуражат бранителя.

Така Левски записа първо равенство в група „С”. След 4 мача "сините" имат 4 точки на третото място, като изостават с 1 от Лил и с 5 от Спортинг.

Снимки от атмосферата преди мача вижте ТУК!