3. България тръгна с победа към Евро 2016 (ВИДЕО+СНИМКИ)

България тръгна с победа към Евро 2016 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Влезлият като резерва Венци Христов донесе успеха над Азербайджан

България започна евроквалификциите за първенството през 2016 година с победа. „Лъвовете” победиха Азербайджан с 2:1 в среща от Група Н, като до този успех не се стигна никак лесно. Двубоят се проведе на стадион „Баксел Арена” пред около 8000 зрители и на 29 градуса температура. Влезлият като резерва Венци Христов в 83-ата минута донесе победата за нашите, като преди това Илиан Мицански вкара първото попадение. Назаров изравни през второто полувреме, но нашите не загубиха дух и желание за победа и заслужено се поздравиха с трите точки.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

През първото полувреме българският отбор контролираше ситуацията на терена – владееше повече топката, разиграваха повече и стоеше по-добре на терена като цяло, въпреки че нямаше много чисти голови ситуации пред вратата на азерите. На моменти обаче се наблюдаваха моменти на неувереност и колебание както в защита, така и в нападение, когато лесно се губеше топката.

Домакините започнаха очаквано малко по-агресивно и първите по-опасни положения в двубоя за първата част се случиха пред вратата на Владо Стоянов. В 8-ата минута Владимир Гаджев допусна сериозна грешка в средата на терена, Алиев пребяга половината терен без абсолютно никой да му попречи, навлезе в наказателното поле и намери Дадашов, който шутира, но Стоянов успя да избие. Последва опасен удар с глава на Алиев, но топката прелетя над горната греда.

В 14-ата минута тимът на Азербайджан бе попарен. Опитният Георги Илиев пусна прецизен пас през няколко човека към Мицански, нападателят, който играе в Германия, пое топката, навлезе в наказателното поле с техничен удар я прати в мрежата на Агаев. Футболистите на домакините вдигнаха ръце в знак на протест, защото според тях Мицански е бил в положение на засада.

След попадението последваха спокойни минути, като нашите бяха по-активните на терена и се опитаха да вкарат втори гол. Грешки на „лъвовете” обаче внесоха малко напрежение в нашите редици, най-вече в защита, но момчетата на Берти Фогтс, не успяха да се възползват от тях. В 34-ата минута Апостол Попов позволи на Алиев да му отнеме топката и да напредне опасно, но нашите бранители се справиха с положението.

Втората на част не започна никак добре за България. След девет минути игра резултатът бе изравнен. Назаров се освободи от опеката на Гаджев и отправи силен удар от дистанция. Топката тупна точно преди Владо Стоянов, с което го заблуди, и влезе в мрежата му.

Любо Пенев веднага след това пусна в игра Андрей Гълъбинов. Той имаше възможност да върне преднината на „лъвовете”, но направи много сериозен пропуск от около 2 метра. Гаджев го намери много добре в пеналта, но той шутира от движение право в тялото на стража на азерите.

Въпреки това "трикольорите" не се откзаха до последния моменти и това им се отплати по най-добрия начин. домакините се опитваха да накъсват играта с множество нарушения, но това не се отрази на стила и желанието на нашите. В 83-ата минута обаче Венци Христов влезе и четири минути след това вкара. Той засече с глава след като Тодор Неделев центрира от ъглов удар.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)