3. България U17 завърши 1:1 с Турция на приятелски турнир

България U17 завърши 1:1 с Турция на приятелски турнир

Симеон Цанев изравни за "лъвчетата" в 90-та минута

Юношеският национален отбор на България до 17 г. започна с равенство 1:1 срещу Турция участието си на международния приятелски турнир, домакин на който е Хърватия. "Лъвчетата" създадоха по-добрите положения през цялата среща, но не успяха да се възползват от тях по най-добрия начин и в крайна сметка двубоят завърши без победител.

Турската селекция откри резултата при единствената си по-опасна атака преди почивката. Точен в 20-ата минута бе Дарвин Сойлу с диагонален изстрел.

Селекцията на Тодор Симов не се отказа да преследва изравнителното попадение до последния съдийски сигнал. Така се стигна до 90-ата минута на мача, когато Данаил Ластарджиев засече с глава центриране, турският вратар Мехмет отрази удара му, но при добавката Симеон Цанев изравни.

Следващата среща на България U17 е в понеделник (12 февруари), а съперник в нея е съставът на Гърция. В последния си двубой от надпреварата на 15 февруари лъвчетата ще се изправят срещу домакините от Хърватия.