3. Балкан се оказа ниско хълмче за ЦСКА - 0:5

Балкан се оказа ниско хълмче за ЦСКА - 0:5

Отборът от Ботевград, носещ гордото име Балкан, се оказа ниско хълмче за шампиона ЦСКА в мача от осминафиналите за Купата на България - 0:5.

Отборът от Ботевград, носещ гордото име Балкан, се оказа ниско хълмче за шампиона ЦСКА в мача от осминафиналите за Купата на България - 0:5.

"Червените" изнесоха футболна лекция на иначе симпатичния Балкан и го размазаха на собствения му стадион "Христо Ботев", вкарвайки му 5 безответни гола.

Домакините се заканваха през седмицата, че имат сили да направят изненада, но реално това не се видя на терена, въпреки огромното им желание за игра.

Резултатът бе открит още в 7-ата минута от исландеца Гунлаугсон, който се възползва от прекрасно подаване на Морозс.

След попадението Балкан опита да изравни, като на няколко пъти създаде напрежение в половината на ЦСКА чрез капитана си Иван Редовски и ветерана Мариан Христов.

В 33-ата минута Кирил Котев с глава успя да прехвърли вратаря Николов, като уби интригата в мача. Само 6 минути по-късно дойде едно от най-красивите неща в срещата. "Армейците" проведоха бърза атака, която завърши с пас с пета на Янчев към Тошев, а младокът реализира за 0:3.

В началото на втората част столичани отново успяха да накажат защитата на Балкан. Испандецът Гунлаугсон, който направи много добър мач, пусна с глава към Мартин Тошев, а изстрелът му от воле препарира Николов - 0:4.

Това окончателно съкруши тима от Ботевград и шампионите можеха да вкарат още няколко гола, но Гунлаугсон и Морозс изпуснаха от чисти позиции.

Крайният резултат бе оформен от Маркиньос в 84-ата минута, когато с феноменален удар от далечна дистанция вкара за пети път топката във вратата на Балкан.

Така ЦСКА продължава на 1/4-финалите, а за публиката в Ботевград остана удовлетворението, че местният тим игра открито и допринесе за спектакъла на стадион "Христо Ботев".