3. Бела се завърна с победа при професионалистите (ВИДЕО)

Бела се завърна с победа при професионалистите (ВИДЕО)

Успехът над Добруджа дойде с 2 гола за 5 минути още в началото

Беласица спечели първия си мач в професионалния футбол след 13-годишно прекъсване.

Петричкият тим победи с 2:1 гостуващия Добруджа (Добрич) с 2:1 в последния двубой от първия кръг на Втора лига, който се проведе на стадиона в Симитли.

На него Бела реши всичко с два бързи гола в началните минути, след като в 7-ата Мариян Вангелов откри чрез добавка, а 5 по-късно Марти Таушанов удвои от дузпа.

Малко след почивката Добруджа остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Иван Тренчев, но въпреки това успя да върне един гол чрез Денислав Ангелов в 84-ата минута.

Като цяло през първата част на срещата имаше доста интересни моменти и пред двете врати, но футболистите на Добруджа не бяха точни в завършващата част.

Непростими пропуски направиха Петко Цанков, Мартин Милушев, Денислав Ангелов и Ивайло Лазаров.

За отбора на Беласица Стивън Кирилов не успя 4 минути преди почивката да реализира чисто голово положение, а в самия край на полувремето треньорът на Беласица Иво Тренчев извърши принудителна смяна.

На мястото на контузения Стивън Кирилов  в игра влезе Димитър Иванов, съобщи кореспондент на Novsport.com.

През втората част на срещата зрителите видяха интересни моменти и пред двете врати. В 51-аta минута Иван Тренчев от Добруджа получи втори жълт, и съответно червен картон, така че остави отбора си с човек по-малко.

В 58-мата минута Айвън Ангелов нахлу в наказателното поле на гостите, насочи топката към свободния Мариян Вангелов и той от 3 метра я изпрати в краката на вратаря Димитър Илиев.

В 73-ата минута Атанас Чепилов отляво подаде на Атанас Карачоров пред наказателното поле на гостите, а той на Аспарух Смилков, който стреля от движение, но вратарят Димитър Иванов бе на мястото си.

В 79-ата минута Димитър Иванов от Беласица направи непростим пропуск пред вратата на Добруджа, като не успя от няколко метра да простреля вратаря на гостите.

В 84-ата пък Денислав Ангелов се възползва от добре насочена топка отдясно от страна на Стефан Статев и направи безпомощен вратаря на Беласица, за да оформи крайното 2:1.

Невероятен пропуск за гостите направи Мирослав Начев в самия край на редовното време на мача, изскачайки сам срещу вратаря Кирил Георгиев, но не успявайки да го преодолее.

Така след 13-годишно отсъствие от професионалния футбол Беласица записа победа и зарадва привържениците си на стадиона в Симитли.