3. Беласица победи ФК Кюстендил и дели първото място с Вихрен

Беласица победи ФК Кюстендил и дели първото място с Вихрен

Атанас Карачоров отбеляза единственото попадение

Над 1000 зрители изгледаха дербито от петия кръг на ЮЗ трета лига между отборите на Беласица Петрич и ФК Кюстендил от едноименния град. До момента и двата отбора имаха по три победи и по един равен мач от началото на първенството и заедно с отборите на Марек и Вихрен деляха първото място.

Срещата започна с превес за домакините, като атаките им преминаваха най-вече по десния фланг, където оперираше бързоногия Атанас Карачоров, когото вече петричани оприличиха като Меси заради ръста, желанието за победа и решителните голове, които носят успехи на Бела. В 5та минута триходова комбинация Александров-Карачоров завърши с центриране към капитана Марти Таушанов, който с глава изпрати топката встрани от вратата на гостите. Две минути по-късно вратаря Борис Груев изпревари устремилия се капитан на Беласица Марти Таушанов  и предотврати опасността. По-късно Кирил Вълов се озова срещу вратаря на домакините, но Захари Димитров прояви вещина. В 17-та минута Атанас Карачоров бе изведен по десния фланг, овладя кълбото, напредна на скорост, навлезе в наказателното поле на гостите и насочената топка нямаше от кого да бъда отклонена в мрежата на противника. Седем минути по-късно Атанас Димитров /с отлични прояви в мача/ след центриране от фаул изпревари за миг централния нападател на гостите Александър Александров-Аци. Последният в 32-ра минута насочи коварно топката от 20-тина метра срещу вратата на домакините, но Захари Димитров и този път отрази навреме кълбото. Най-опасното положение за домакините бе в 34-та минута, когато Аци овладя топката в наказателното поле на Беласица и за миг Симеон Бояджиев  отклони кълбото от крака му и спаси чисто голово положение. В края на полувремето след центриране от ъглов удар Атанас Димитров с глава изпревари Аци и изби кълбото напред.

След  почивката старши треньорът на Беласица Саша Симонович пусна в игра Марин Георгиев на мястото на Александров, а Атанас Карачоров бе изтеглен по-напред с офанзивни функции. По-късно на терена се появи и Живко Димитров на мястото на Иван Марчев. Всичко това даде своя положителен резултат. Нападателната мощ на домакините се увеличи, действията им станаха по-остри. В 70-та минута при меле пред вратата на гостите техен защитник върна топката към вратаря Борис Груев, Живко Димитров изтича и го притесни, последва отклонение на кълбото и стоящия наблизо Атанас Карачоров прати кълбото в опразнената врата за 1:0. Много радост на петричкия Маракана както по терена, така и от феновете по трибуните, сред които бяха кмета Димитър Бръчков, народния представител Георги Динев, заместник кмета Борислав Коларов. Натискът на футболистите пред двете врати продължи и се търсеше промяна на резултата. До нов гол така и не се стигна. При смяната на преуморения Атанас Карачоров публиката го изпрати с бурни ръкопляскания и възгласи, и имаше защо-той реализира четвъртото си попадение от началото на първенството и вече е голмайстор на Бела.

Този мач се ръководи безупречно от съдийската бригада начело с елитния Николай Йорданов, с помощници Светлин Симеонов и Иван Радославов.

След тази победа отборът на Беласица вече дели първото място с по 13 точки само с Вихрен Сандански.

След мача наставникът на ФК Кюстендил Николай Николов-Чезето сподели: Щом сме загубили мача значи Беласица са играли по-добре от нас. Ще направя оценка за играта на моите футболисти в съблекалнята преди първата тренировка за новата седмица. Честитя победата на Беласица.

Саша Симонович-старши треньор на Беласица, заяви: Това бе най-тежкият мач от началото на първенството. ФК Кюстендил са най-добрия отбор ,  с който сме играли до момента. Показаха много добра игра, но особено през първата част на срещата не успяхме да реализираме головите си ситуации.  Радвам се , че победихме. Нашият отбор е изграден от млади момчета ,които трупат опит от мач на мач и в днешния двубой дадоха всичко от себе си до последния съдийски сигнал. Нямам думи за подкрепата, която ни оказаха в този тежък мач, приветствам ги и ги призовавам и за в бъдеще да бъде така. Надявам се в най-скоро време да намерим поне двама нападатели и Беласица да стане това, което аз желая. Вече мислим за мача срещу Оборище.