3. Беласица победи Оборище в Панагюрище и остава на върха с Вихрен

Беласица победи Оборище в Панагюрище и остава на върха с Вихрен

„Тежък мач срещу един от добрите отбори в групата", заяви след двубоя Саша Симонович

В мач от 6 кръг за първенството на ЮЗ трета лига на стадион Орчо Войвода се срещнаха отборите на Беласица Петрич и местния Оборище. Първата атака в срещата сътвориха гостите, след като отляво Шамкалов изведе Марти Таушанов пред наказателното поле на домакините, но до отбелязване на гол не се стигна. В 7-ма минута Улисес от домакините опита да навлезе в наказателното поле на Бела, не успя, тръгна навътре към терена, шутира от 15-тина метра директно, но вратаря на гостите Захари Димитров улови кълбото. Отлична триходова комбинация, завършена  от Шамкалов с удар с глава и вратаря на домакините изби в корнер. Постепенно атаките на гостите започнаха по десния фланг чрез бързоногия Атанас Карачоров. На два пъти той навлезе опасно пред наказателното поле на домакините, но центрираните топки бяха избити от защитата на Оборище. В 20-та минута превъзходството на Беласица даде своя резултат, след като след центриране към Димитър Стоев атакуващият халф с глава изпрати топката в сглобката отляво на Хуго Гумиеро, който само успя да види как кълбото влиза в мрежата му за 0:1. Това попадение бе четвърто от началото на първенството за петричкия халф. До края на полувремето футболистите на Беласица играеха по-съсредоточено, но ударите на Антон Костадинов, Александър Александров и Александър Смилков не бяха точни срещу вратаря на Оборище.

Втората част на срещата започна с натиск на домакините. На преден план изскочи вратаря Захари  Димитров и защитата на гостите, ръководена отлично от Атанас Димитров. В 55-та минута след центриране от ъглов удар вратаря Захари Димитров изпревари Никола Иванов. Продължителен рейд на Ели Маркес до границата на наказателното поле на гостите, последва насочване на топката към Никола Иванов, който от движение опита да изненада вратаря на Беласица, но спечели само корнер. В 76-та минута футболистите на домакините бурно реагираха пред съдията за дузпа след артистично падане на техен нападател, но главния арбитър Волен Чинков, стоящ наблизо, не видя мотиви за отсъждане на най-тежкото нарушение. В 80-та минута при бърза контраатака на гостите Димитър Стоев бе изведен в наказателното поле на домакините ,но не успя да прати кълбото в мрежата зад техния страж. Две минути по-късно Атанас Карачоров бе изведен пред наказателното поле на Оборище и сам срещу техния вратар не успя да го прехвърли. В добавеното време – 6 минути – футболистите на Оборище се опитаха да изравня резултата, но вратаря и защитата на петричкия тим продължиха да бъдат безупречни, отнемайки надеждите на нападателите на Оборище.

„Тежък мач срещу един от добрите отбори в групата. През първото полувреме доминирахме на терена и можехме твърде рано да решим нещата в наша полза. Атанас Димитров, Атанас Карачоров и Димитър Стоен не успяха отблизо да огорчат вратаря на домакините. Много красиво попадение за нас от страна на Димитър Стоев. Второто полувреме започна с натиск на домакините. На няколко пъти Васил Тачев и  Никола Иванов бяха близо до отбелязване на гол, но вратаря Захари Димитров и  защитата  не допуснаха това да стане реалност. Доволен съм от играта на всички момчета, на които гласувах доверие, в това число и на резервите Марин Георгиев, Живко Димитров, Венцислав Маламов и Божидар Янков. Много добре се справи с диспечерските си функции Симеон Бояджиев. Вече мислим за мача срещу Марек в събота на стадион Цар Самуил. Дано нашите футболисти се успокоят и изправят психически след катастрофата, която преживяха завръщайки се от Панагюрище на 70-ти километър на магистрала Тракия в посока София. Изказвам от името на отбора и лично от мое най-искрени съболезнования на семейството на починалия шофьор Бате Нако, който беше един прекрасен професионалист, много добър човек и голям  фен на Беласица”, сподели Саша Симонович-старши треньор на Беласица.

Над 15 000 лева глоба за Спартак Варна след дербито с Черно море

10 000 са заради надвишаване цената на билетите за привържениците на гостуващия отбор

Вальо Илиев: Не искам да виждам такова лице на отбора

"С това поведение няма как да продължаваме"

Митов: И двата отбора можеха да спечелят