3. Беласица победи Вихрен с 4:0 и продължава напред за Купа България

Беласица победи Вихрен с 4:0 и продължава напред за Купа България

"Футболистите изпълниха указанията", заяви Саша Симонович след мача

Футболистите на Беласица изиграха най-силния си мач от последните години, откакто се подвизават в ЮЗ трета лига. Много сериозно и отговорно подходиха възпитаниците на Саша Симонович още в началото на мача срещу Вихрен Сандански. В 3-та минута след центриране от ъглов удар отдясно в наказателното поле на гостите Живко Димитров-Малкия Ромарио-стреля от движение и Димитър Пангев прояви вещина и улови кълбото. Четири минути по-късно неудържимия в този мач Атанас Карачоров пробяга с топката около 30-тина метра по десния фланг, центрира остро в наказателното поле на противниковия тим, но спечели само корнер. В 8-ма минута Живко Димитров изведе майсторски Атанас Карачоров по десния фланг, но той не бе точен при подаване на топката към свободния Александър Смилков. В 9-та минута футболистите на Беласица и феновете им ликуваха. Тогава Живко Димитров насочи като по конец топката към Александър Смилков и той я изпрати неспасяемо в мрежата зад Димитър Пангев за 1:0. В 19-та минута  бившият футболист на Беласица, сега с фланелката на Вихрен,  Иван Гюров от 20-тина метра с външен фалц изпрати директно топката към вратата на домакините, но тя прелетя на сантиметри отляво от вратата на Тодор Димитров. Това всъщност бе и първото сериозно голово положение за футболистите на Вихрен.  В 27-ма минута при бърза контраатака на Беласица Марти Таушанов бе спънат в наказателното поле на гостите и главният съдия Георги Иванов, който ръководи срещата на ниво, отсъди дузпа, която потърпевшия превърна в гол за 2:0. На два пъти по-късно Димитър Стоев и Атанас Карачоров при поредни атаки на домакините не бяха точни в завършващата част на удара срещу вратаря на гостите Димитър Пангев. Третия гол в срещата отбеляза капитанът на Беласица Марти Таушанов, който изпрати топката в мрежата зад стража на гостите след триходова комбинация. На два пъти Владимир Карбанов и Атанас Чепилов от Вихрен опитаха да изненадат вратаря на Беласица Тодор Димитров, но той прояви вещина и не допусна кълбото зад себе си. По веднъж Аспарух Шамкалов, който опита да прехвърли вратаря на Вихрен от 30-тина метра, и Димитър Стоев не успяха да излъжат противниковия страж.

След почивката отново футболистите на Беласица диктуваха играта на терена. Течеше първата минута на второто полувреме , когато Марти Таушанов изведе перфектно Живко Димитров и Малкия Ромарио очи в очи срещу вратаря на гостите изпрати топката неспасяемо за 4:0. На два пъти Александър Смилков, който се стараеше много в този мач, опита да отбележи нови попадения, но стража на гостите бе на мястото си. Веднъж Даниел Златков се възползва от грешка на защитата на домакините, обстрелва директно противниковата врата и насочената от него топка профуча на сантиметри отляво на Тодор Димитров. Образцова контраатака между Якимов и Кабранов като по чудо не завърши с гол. В 74-та минута Атанас Чепилов отляво с дълъг пас насочи топката към Александър Якимов, който от воле не успя да порази вратата на Тодор Димитров. Отлично играещият в този мач Крум Николов опита в 80-та минута да помогне на нападателите на Беласица, показа завидна бързина, надбягвайки двама от футболистите на Вихрен, центрира към Благовест Танев и Венци Маламов, но те не успяха отблизо да отклонят кълбото в мрежата на гостите. Две минути преди края на мача Живко Димитров изскочи сам срещу вратаря на Вихрен, но не успя да го излъже.

Около 800 зрители , между които и кмета на Община Петрич Димитър Бръчков, бурно аплодираха след последния съдийски сигнал футболистите на Беласица, които постигнаха много ценна и авторитетна победа срещу отбора на Вихрен, изграден от много класни футболисти и по този начин продължават в по-нататъшната фаза в турнира за Купата на България.

След мача старши треньорът на Беласица Саша Симонович сподели: Мачът тръна и завърши докрай така, както бях дал указанията си. Нашите момчета знаеха каква тръпка е това регионално дерби за феновете. Нещата на терена се получиха , защото футболистите се раздадоха докрай. Всички от младите момчета- от вратаря Тодор Димитров до Живко Димитров – търсеха победата и я постигнаха. Подчертавам – доволен съм от всички, на които гласувах доверие в този мач. Поклон пред 12-тия играч-феновете. Надявам се техните редове да се увеличават и в задаващите се мачове за първенството. Отлично съдийство. С действията си те бяха просто незабележими. Вече мислим за съботния мач срещу отбора на Гранит Владая.