3. Берое атакува купата с отлична игрова форма и мощна агитка

Берое атакува купата с отлична игрова форма и мощна агитка

Старозагорци достигнаха финала след 7 победи и едно реми

След 3 години и 10 дни Берое отново е на финал! Утре, 15 май, беройци ще се изправят срещу тима на Левски в спор за Купата на България на Градския стадион в Ловеч от 17:30 часа.

Продажбата на билети за финала започна още в събота, като до момента почти всички пропуски са изкупени и на трибуните в Ловеч се очаква силна подкрепа от страна на “зелено-белите”.

Срещата за старозагорци ще пропусне единствено централният защитник Игнат Дишлиев, който в деня на финала ще се подложи на операция.

Отборът на Берое стигна до финала на Купата на България след 8 срещи, в които записа 7 победи и 1 равенство. В първите две “зелено-белите” се изправиха срещу третодивизионния Академик (Свищов), като надделяха в Стара Загора с 1:0 след гол на Елио Мартинс от дузпа, а в Свищов с 1:3, а голмайстори за старозагорци бяха Жоао де Салеш на два пъти и Давид Каядо. В следващата фаза на турнира жребият противопостави Берое отново срещу третодивизионен отбор – Локомотив (Мездра), но и в двете срещи “заралии” нямаха проблеми, надделявайки с 4:0 у дома и 4:1 като гост. В първата среща с попадение се отличиха Давид Каядо, Елио Мартинс, Стефан Велев и Георги Андонов. В реванша головете за “зелено-белите” бяха дело на Мартин Райнов на два пъти, Тодор Христов и Елио Мартинс. В следващата фаза на турнира Берое посрещна новака в “А” група Пирин (Гоце Делчев), като единственото попадение в първата среща, играна под Аязмото, бе дело на Елио Мартинс. В реванша Берое се наложи с 3:1 над неврокопчани в Гоце Делчев, като този път точни за старозагорци бяха Елио Мартинс, Георги Андонов и Игор Джоман. За първи път в настоящата кампания Берое изигра първата си среща като гост. На стадиона в квартал “Овча Купел” в София отборите на Славия и Берое завършиха 0:0 и оставиха драмата за седмица по-късно под Аязмото, където ги чакаха 10 000 зрители. След слабо първо полувреме отборът на “заралии” се поотпуши след 60-ата минута и започна все по-често да търси вратата, пазена от Георги Петков. Усилията на момчетата на Петър Хубчев не бяха напразни и в 87-ата минута Георги Андонов хвърли “заралии” в екстаз.

Тимът на Левски се наложи на 1/16-финалите с 3:0 и 1:0 над втородивизионния Пирин (Разлог). В следващата фаза на турнира “сините” се изправиха срещу Черно море, като още в първата среща Левски се наложи над моряците с 4:0 и въпреки загубата във втория мач във Варна, отборът, воден тогава от Илиан Илиев, се класира на четвъртфиналите. Жребият отреди Литекс за техен съперник, а срещата играна на 13 март на „Герена” бе пред празни трибуни. С минимална победа в София 1:0 и благодарение на гола на чужд терен в Ловеч “сините” стигнаха до полуфиналите на Купата на България. След победа на „Герена” над Локомотив” (София) с 3:1 и нулево равенство в реванша “сините” си извоюваха мястото на финала.

За главен арбитър на срещата бе назначен Цветан Кръстев от Варна, който свири и полуфиналната среща между Славия и Берое, завършила с нулево равенство в “Овча Купел”. Преди да стане съдия е бил професионален футболист, като се е състезавал за отборите на Литекс, Ботев (Пловдив) и Родопа.

Освен с футболните си умения е известен с участието си във филма “Договорът” с Морган Фриймън и Джон Кюсак. Помощник-съдии са Диян Вълков и Пламен Хаджийски, а четвърти арбитър е Радан Мирянов, като и тримата са от морската столица.