3. Берое е вторият финалист за Купата на България след 1:0 в Етрополе (видео)

Берое е вторият финалист за Купата на България след 1:0 в Етрополе (видео)

"Зелените" показаха класа и надиграха категорично своя съперник, макар и с куриозен гол

Отборът на Берое е вторият финалист в турнира за Купата на България. „Зелените” надиграха с 1:0 като гост отбора на Чавдар в Етрополе и си осигуриха участие на последното стъпало преди евротурнирите – финалът за трофея, който ще се играе на 5 май в Бургас или Ловеч.

Гола на победата вкара Атанас Атанасов след куриозно изпълнение от пряк свободен удар.

Подкрепяни от над 1000 привърженици, беройци излязоха като фаворит в мача и нито за миг не оставиха съмнение в това твърдение. Още от първата минута момчетата на Илиан Илиев спечелиха центъра на терена и започнаха да диктуват темпото.

Първото опасно положение дойде в 7-ата минута, когато Николай Станков стреля от 25 метра, но вратарят на домакините Яначков спаси с плонж. След няколко не лоши атаки по-късно, се стигна и до 31-ата минута, когато гредата помогна на домакините. Слави Жеков центрира отляво от около 30 метра, никой не засече топката и след като премина през куп от играчи, се удари в страничния стълб.

Само минута по-късно обаче Атанас Атанасов изведе своя отбор с куриозен гол. Той центрира от около 45 метра в наказателното поле след фаул, но сякаш вятърът пое топката в последния момент и тя прехвърли вратаря Яначков.  Така завърши първата част.

През вторите 45 минути Берое започна по същия начин мача – с контрол над играта и далеч по-сериозни атаки. Най-интересните моменти в срещата дойдоха може би между 50-ата и 60-ата минута на мача, когато и двата отбора създадоха няколко интересни положения.

В 57-ата минута Георги Андонов пусна хубав пас към Николай Станков, който финтира двама защитници и излезе сам срещу Яначков, но стреля над гредата. Минута след това Тончев бе изведен на стрелкова позиция в наказателното поле на гостите, но падна артистично за дузпа, каквато Станислав Тодоров не отсъди.

В 61-ата минута пък Андонов изпревари Яначков за една топка пред наказателното поле и пусна към Писаров, който центрира пак към Андонов и той стреля с глава, където двама защитници пазеха сами вратата на Чавдар. Един от тях изчисти и спаси втори гол в своята врата.

До края на срещата Чавдар се опита да натисне съперника си. Треньорът Борис Ангелов използва всичките си смени, но до изравняване не се стигна. Берое без проблем опази преднината си. Единствената по-интересна ситуация бе в последните секунди на срещата, когато имаше напрежение пред наказателното поле, а Антон Петров стреля над гредата от 25 метра.

Така, единственият оцелял отбор от „А” група, който стигна полуфиналите, ще играе и на финал – с Черноморец Поморие, който днес отстрани Калиакра, на 5-и май.

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА