3. Берое хлъзна ЦСКА 1948 на старта в плейофите (ВИДЕО)

Берое хлъзна ЦСКА 1948 на старта в плейофите (ВИДЕО)

Единственото попадение в двубоя отбеляза Абубакар Тунгара

Берое  хлъзна ЦСКА 1948 на старта в плейофите (ВИДЕО)

Берое победи ЦСКА 1948 с 1:0 в мач от 27-ия кръг. Единственото попадение в двубоя отбеляза Абубакар Тунгара,

В 11-ата минута гостите получиха дузпа за нарушение на Ганев срещу Алекс Колев. Зад топката застана Галин Иванов, който обаче бе спрян от Ганев. В 18-ата Алекс Колев опита да засече с глава центриране от свободен удар, но прати топката над вратата.

Половин час след началото Берое откри резултата в Стара Загора. Серкар Юсеин центрира в наказателното поле, а Абубакар Тунгара с глава насочи топката в мрежата на Даниел Наумов.

В 38-ата минута Даниел Наумов отрази изстрел на Стив Фуртадо. За втората част Николай Киров замени Ивайло Климентов с Мартин Тошев.

В 56-ата минута Наумов отново показа чудесна реакция при изстрел на Джонатан Перейра, а в 62-ата Алиун Фал стреля над вратата.

В рамките на няколко минути Наумов се намеси много добре след удари на Тунгара и Алиун Фал. В 70-ата минута стражът на ЦСКА 1948 отново показа класа, отразявайки изстрел на Симеон Мечев от дъгата на наказателното поле.

Накрая "червените" се опитаха да потърсят изравнителния гол, но без успех. В 90-ата минута след центриране в наказателното поле топката стигна до Ивайло Чочев, но той стреля покрай вратата.

Берое спечели ценни три точки в битката за 7-ото място. Старозагорци и Локомотив Пловдив имат по 35 точки. ЦСКА 1948 е с 30 пункта.

Берое – ЦСКА 1948 1:0
1:0 Абубакар Тунгара (31)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 5. Бен Юсеф, 7. Даниел Генов, 8. Абубакар Тунгара, 10. Серкан Юсеин, 11. Алиун Фал, 15. Георги Динков (к), 16. Симеон Мечев, 20. Стив Фуртадо, 43. Джонатан Перейра, 99. Омар Камара;

Треньор: Петър Хубчев;

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (к), 15. Александър Александров, 87. Симеон Петров, 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 33. Галин Иванов, 8. Ивайло Климентов, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев;

Треньор: Николай Киров.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА