3. Берое и Черно море не можаха да се победят след драма в Стара Загора (видео)

Берое и Черно море не можаха да се победят след драма в Стара Загора (видео)

Двата отбора отчаяха публиката на стадион „Берое” в Стара Загора и завършиха 0:0

Отборите на Берое (Стара Загора) и Черно море (Варна) завършиха наравно 0:0 в мач от 15 кръг на "А" ПФГ. Гостите могат да съжаляват за изпуснатата победа, защото пропуснаха дузпа в 93-та минута на двубоя. През цялата среща преобладаваха грубите нарушения и накъсване на играта. Двата отбора не можаха и да създадат много опасности пред двете врати.

Мачът започна с бавно темпо, като футболът почти отсъстваше от терена. Първото положение дойде в 19-та минута, когато Адемар стреля към вратата на Берое, но Карамфил Илчев спаси. Минута по-късно агитката на Черно море засенчи любимците си и стана център на внимание, сбивайки се с охраняващите ги полицаи.

В 23-та минута Адемар се озова сам срещу Карамфил Илчев, но ударът му излезе в аут. Пет минути преди края на полувремето Диан Генчев и Даниел Димов се спречкаха, след което се оформи меле между двата отбора. Съдията Георги Кабаков охлади страстите, показвайки четири жълти картона. До края на полувремето нямаше интересни ситуации и резултатът остана непроменен, като 45-те минути бяха изпълнени с нарушения.

Втората част също започна трудно, като в 59-та минута Златинов от Берое отправи удар към вратата на Илко Пиргов, но топката излезе в аут. През следващите минути двата отбора отново показаха, че футболът не е от такова значение, колкото точките за класиране. Защитниците на Берое и Черно море чистеха топката във всички посоки и разчитаха на контраатаки.

В 73-та минута Златинов опита удар по посока вратата на Черно море, но шутът му не сполучи. Десет минути преди края на срещата домакините можеха да отбележат. Тодор Христов нахлу в наказателното поле на Черно море, но Пиргов се намеси добре и спаси. В следващата минута стражът на варненци отново спаси тима си след като не позволи на Петър Димитров от Берое да отбележи сам срещу вратаря.

В 91-та минута резервата Данаил Ратников беше повален в наказателното поле от Александър Томаш и Георги Кабаков посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Даниел Димов, но ударът му беше спасен от Карамфил Илчев. След изпуснатата дузпа двубоят се върна към грубите нарушения и накъсаната игра и така завърши наравно 0:0. Това беше последен мач от есенния полусезон в "А" ПФГ, но Берое ще се изправи срещу Левски в мач от турнира за Купата на България. Черно море среща Ком-Миньор в Берковица.