3. Берое и Черно море приспаха България – 0:0

Берое и Черно море приспаха България – 0:0

Отборите на Берое (Стара Загора) и Черно море отегчиха цяла футболна България, която се излъга да гледа мача помежду им в ранния неделен следобед. Срещата се игра на стадион „Берое” и завърши при резултат 0:0. Двубоят бе от програмата на 5-ия кръг на родната „А” група, а опасните положения в мача се брояха на пръстите на едната ръка.

Срещата започна изключително мудно и скучно, а двата тима водеха играта предимно в централната част на терена. Първият точен удар към една от двете врати дойде чак в 34-ата минута, когато Дончо Атанасов от домакините стреля от фаул, но кълбото попадна в обятията на Пиргов. В следващата атака Маркес от гостите намери Борносузов на дъгата на наказателното поле, но ударът на втория бе спасен от стража на домакините.

Така дойде 39-ата минута, когато Дончо Атанасов овладя на гърди едно дълго подаване, измъкна се от двама бранители на Черно море, стреля силно, но топката се отби в напречната греда. В 43-ата Манолов опита удар с глава в наказателното поле, но кълбото премина над вратата на старозагорци. Това бе и последното по-интересно положение за първата част и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна по подобие на първата, с много битка в центъра на терена и почти никакви положения пред двете врати. Първото по-интересно положение дойде в 55-ата минута, когато Слави Жеков опита изненадващ удар от фаул, но шутът му бе уловен от Пиргов. След тази ситуация двата тима отново заспаха и буквално не създадоха нищо интересно до края на срещата. Най-запомнящите се моменти през това второ полувреме бяха смените, които двамата треньори извършиха в опитите си да променят развоя на двубоя.

Все пак промените на Илиан Илиев и Никола Спасов не дадоха резултат и срещата завърши при резултат 0:0.