3. Берое игра открито и загуби с 0:3 във Виена (видео и снимки)

Берое игра открито и загуби с 0:3 във Виена (видео и снимки)

Старозагорци не успяха да удържат надмощието на Рапид по крилата и приключиха участието си в Лига Европа

Берое направи каквото можа и загуби с 0:3 от Рапид в реванша във Виена. Старозагорци не се затвориха отзад, а играха открито, с което безспорно си спечелиха симпатии. Носителят на Купата на България получи ранен гол, като се опита да го върне, но за разлика от първия мач в София не успя. После през второто полувреме заралии се измориха и допуснаха още две попадения и с общ резултат 1:4 напускат турнира на Лига Европа в третия квалификационен кръг. Иначе головете за австрийците бяха дело на Йелавич, който се разписа на два пъти, и резервата Катцер.

400 фенове на Берое подкрепяха своя тим на "Герхард Ханапи".

В състава на Берое Илиан Илиев извърши две промени в сравнение с първия мач. На местата на Йорданов и Станков в нападение излязоха Златинов и Христов.

Домакините стигнаха до гола още в 5-ата минута, когато Здравко Илиев допусна Катцер да центрира от левия фланг и на далечната греда Йелавич необезпокояван с глава реализира, откривайки резултата и давайки гол преднина за австрийците.

Берое съумя да отговори. Първо в 17-ата минута Слави Жеков изведе отлично Тодор Христов по лявото крило, ала той реши прекалено много да води напред и Кайхан успя да го неутрализира. 11 минути по-късно нов перфектен пас на Жеков намери този път Петър Димитров, но вратарят  Хедъл внимаваше и излезе извън наказателното поле, за да изчисти. Преди това Карамфил Илчев самоотвержено се хвърли в краката на непокрития Заурер и предотврати потенциален гол.

Малко след 30-ата минута Илиан Илиев трябваше да извършва принудителна смята. На мястото на контузилия се сам Павел Ковачев влезе опитният бранител Александър Томаш.

През второто полувреме разликите в класите си пролича с пълна сила, като задължително трябва да бъде отбелязан факторът пълноценна подготовка, която за съжаление Берое не успя да проведе. Заралии допуснаха още два гола и всичко за тях в Европа приключи.

Тактиката на Илиан Илиев да се играе открито даде своите отрицателни резултати. В 60-ата минута Рапид удвои аванса си. Отново Йелавич вдигна победоносно ръце. С удар от воле малко пред наказателното поле козът на Петер Пакулт закова топката в лявата скоба.

11 минути по-късно преднината на домакините придоби класически измерения. Резервата Кавлак заходи отляво на пеналтерията и със силен диагонален шут по земя накара Илчев да вади за трети път кълбото от мрежата.

До края Щефан Хофман пропусна 100-процентова ситуация, след като от непосредствена близост не успя да порази за четвърти път вратата на беройци, защото ударът на голмайстора от първата среща бе блокиран в последния момент от резервата Диан Генчев. Карамфил Илчев пък демонстрира класа в заключителните минути, предотвратявайки сигурно попадение.

Така Берое се оказа първият български отбор, който приключи участието си в евротурнирите тази есен. Тимът на Илиан Илиев обаче трябва да бъде поздравен за жарта и ентусиазма, който не стихна до последния момент.

РАПИД – БЕРОЕ 3:0 (4:1)