3. Берое измъкна драматично 1:1 от шампиона (видео)

Берое измъкна драматично 1:1 от шампиона (видео)

Гол на Влади Златинов донесе точката за беройци в последната минута, позабравен герой вкара за Литекс

Шампионът Литекс не успя да се върне на победния път след загубата от Жилина в сряда. Новият старши треньор на тима Петко Петков стартира начело на ловчанлии с 1:1 като гост на Берое в среща от втория кръг на родната „А” група. Позабравеният Светльо Тодоров изведе Литекс напред в резултата още през първата част, но в последната минута на редовното време златната резерва на Берое Влади Златинов фиксира крайното 1:1.

Още от самото начало Литекс даде да се разбере, че ще задържа повече топката и ще търси повече успеха в мача. След няколко добри атаки на шампионите и добри намеси на защитата и вратаря на Берое, се стигна до 23-ата минута, когато Литекс заслужено излезе напред в резултата.

Бразилецът Том направи феноменален рейд през средата на игрището и изведе Светльо Тодоров сам срещу вратаря, а оптният голмайстор не сгреши и с техничен удар направи резултата 1:0 в полза на Литекс.

До края на полувремето гостите можеха да стигнат до втори гол, но нямаха късмет. Том центрира от фаул, а Бачев се намеси и изби, след което топката попадна в Йеленкович, който моментално стреля, но за негово съжаление изстрелът срещна напречната греда и Берое не допусна втори гол до почивката.

През втората част домакините опитаха да се върнат в мача и създадоха няколко много добри атаки, които обаче така и не доведоха до чисто положение в полето на Голубович, който подобно на своите защитници, действаше много уверено.

Едва в 70-ата минута резервата Златинов отправи първия точен удар за Берое, след като стреля с глава, но ударът му бе слаб и попадна в ръцете на Голубович. За сметка на това Литекс можеше да убие всякаква интрига в мача в 82-ата минута, след като бе изведен сам срещу Илчев и отправи удар, но вратарят на Берое спаси.

Все пак Берое успя да се добере до изравнителния гол в последната 90-ата минута, когато резервата Влади Златинов разстреля Голубович и прати неспасяемо топката в долния ляв ъгъл за крайното 1:1.

Така шампионът Литекс вече има 4 точки в своя актив от началото на сезона, а носителят на Купата на България Берое има само една, след като не игра в първия кръг заради отложения мач със Сливен.

Берое – Литекс 1:1
0:1 Св. Тодоров 23’
1:1 Златинов 90’

Берое: Илчев, Томаш, Т. Тодоров, Бачев, Пенев, Младенов (Златинов 60’), Велев (Жеков 46’), Генчев (к), Христов, Димитров (Станков 74’), Йорданов
Старши треньор: Илиан Илиев

Литекс: Голубович, Бодуров, И. Миланов, Николов, Занев, Сандриньо, Йеленкович, Том, Попов (к) (Нифлор 64’), Брату (Г. Миланов 69’), Тодоров (Берберович 58’)
Старши треньор: Петко Петков

Жълти картони: Бачев, Младенов, Велев, Генчев (Берое), Занев, Николов (Литекс)