3. Берое напердаши здраво ЦСКА 1948

Берое напердаши здраво ЦСКА 1948

Макута и Конте вкараха по два гола

Берое разби с 4:0 ЦСКА 1948 в Стара Загора. Домакините показаха, че са значително по-опитният тим към момента и се възползваха максимално от създадените възможности пред съперниковата врата. Гаюс Макута и Ибрахима Конте отбелязаха по два гола.

Резултатът бе открит в 17-ата минута. Иван Минчев открадна топката от Васил Шопов напредна и подаде в наказателното поле за Макута, който реализира за 1:0. Малко след това Берое удвои аванса си. Заралии се възползваха от нова грешка в половината на гостите. Ибрахима Конте получи топката и с мощен шут от границата на наказателното поле прониза за втори път Даниел Наумов.

В 57-ата минута резултатът стана 3:0. Макута се озова сам срещу вратаря и хладнокръвно опъна мрежата на новака в елита. В 64-ата минута падна и четвъртото попадение. Алиун Фал бе съборен в наказателното поле от Симеон Петров и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Конте, който не сбърка - 4:0.

В последните минути на мача двата тима направиха доста смени, като ЦСКА 1948 имаше възможност да намали резултата на два пъти, но първо удар на Галин Иванов бе спасен от Християн Василев, а след това Денислав Александров пропусна. В самия край на срещата пък Марио Топузов остана очи в очи с Василев, но не успя да го преодолее.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА