3. Берое напусна Лига Европа с високо вдигната глава (ВИДЕО)

Берое напусна Лига Европа с високо вдигната глава (ВИДЕО)

Носителят на Купата на България завърши наравно 2:2 в реванша си с Апоел Тел Авив, но отпада от надпреварата след поражението си с 1:4 в първия мач

Апоел Тел Авив и Берое завършиха наравно 2:2 в реванша помежду си от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Носителят на Купата на България се представи силно в реванша, но след тежкото поражение с 1:4 в първия мач приключва с тазгодишното си участие в Лига Европа.

Днешният мач, който се игра на стадион „Блумфийлд”, бе вълнуващ и имаше интересни ситуации и пред двете врати, като и двата отбора направиха пропуски пред вратата на съперника. Дамари отбеляза двата гола за Апоел Тел Авив, докато попаденията за Берое бяха дело на Пламен Крумов и Давид Каядо.

Берое започна силно в началните минути. Още във 2-ата Пламен Крумов центрира от пряк свободен удар, кълбото бе избито, но попадна отново в Крумов, който намери Венцислав Христов. Той пробва центриране, но то не доведе до нищо по-опасно пред вратата на домакините. Малко след това  Каядо получи пас отляво и центрира кълбото в наказателното поле, но отново не се стигна до нищо по-интересно пред вратата на Апоел. В 7-ата минута Веселин Пенев центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, но топката дойде твърде висока за Борислав Стойчев.

Апоел Тел Авив пък имаше отлична възможност да открие резултата в 8-ата минута, когато Итай Шехтер нанесе страхотен изстрел от границата на наказателното поле, а кълбото премина на сантиметри покрай вратата и излезе в аут. Постепенно домакините се активизираха, а в 21-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Здравко Илиев срещу Итай Шехтер в наказателното поле. Зад топката застана Дамари и с удар в левия ъгъл на Иван Караджов откри резултата в полза на Апоел Тел Авив.

В 28-ата минута домакините можеха да отбележат второ попадение, след като  Дгани се озова на чиста позиция в наказателното поле и пробва удар, но топката не намери рамките на вратата. Малко след като изтече половин час игра от началото на мача, Здравко Илиев нанесе опасен далечен изстрел, но кълбото премина над напречния стълб. Харуш Шимон пък се отчете с неточен удар за израелския тим.

Берое успя да изравни в 45-ата минута. Пламен Крумов реши да стреля директно от пряк свободен удар, вместо да центрира, а кълбото влетя в мрежата на Амос, който изглежда очакваше центриране, а не изстрел. Така на почивката резултатът бе 1:1.

В началото на второто полувреме Лукас Саша нанесе неточен изстрел за домакините. Берое пък можеше да поведе в 55-ата минута, когато Георги Андонов стреля много хубаво от пряк свободен удар, но Амос изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Венцислав Христов засече с глава, но топката срещна напречната греда и излезе в аут.

Домакините достигнаха до втори гол в 61-ата минута. Топката бе центрирана в наказателното поле от Дгани, а Дамари засече с глава, като кълбото първо срещна дясната греда, а след това се оплете в мрежата на Караджов. Берое обаче не се предаде и 10 минути по-късно за втори път в мача успя да възстанови равенството. Точен за 2:2 бе Давид Каядо, който нанесе фантастичен удар, а кълбото влетя неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Апоел Тел Авив.

Последва удар на Джоман към вратата на домакините, но Амос улови. В 77-ата минута се стигна до нова възможност за Берое - Елиаш нанесе силен удар към вратата на Апоел, Амос отрази, но след това кълбото попадна в Иво Иванов, който от няколко метра стреля в аут. В 84-ата минута израелският тим пропиля отлична възможност отново да излезе с гол напред в резултата – кълбото попадна в Шимон, който бе сам срещу Иван Караджов, но от няколко метра стреля покрай лявата греда и топката излезе в аут. Последва удар на Сафури, но вратарят на Берое спаси, а почти веднага след това Дончо Атанасов стреля от малък ъгъл, но кълбото не попадна в рамките на вратата.

Така двубоят завърши при резултат 2:2. Израелският тим отстранява българския отбор с общ резултат 6:3 от двата мача. В следващия кръг на Лига Европа Апоел Тел Авив ще се изправи срещу румънския Пандури.