3. Берое не успя да се изпречи на пътя на ЦСКА

Берое не успя да се изпречи на пътя на ЦСКА

”Армейците” надвиха тима от Стара Загора с 2:0, Мишел Платини отбеляза и двата гола

ЦСКА победи Берое с 2:0 в среща от 13-ия кръг на родната „А” група. Мачът се игра на Националния стадион „Васил Левски”, а и двете попадения за ЦСКА отбеляза Мишел Платини. „Армейците” бяха по-добрият тим на терена и заслужено се поздравиха с трите точки.

Една от първите по-интересни ситуации в мача дойде в 14-ата минута, когато Венков подаде към Платини в средата на терена, бразилецът намери с отличен пас Присо, а той преодоля играч на противника и след като навлезе в наказателното поле, стреля с левия крак, но вратарят Кирил Акалски изби. Малко след тази ситуация се стигна до нова много чиста възможност за „армейците” - топката бе центрирана в наказателното поле на Берое и Мишел Платини засече от 3-4 метра, но прати кълбото над напречната греда.

В 21-ата минута Берое също достигна до много добра възможност за отбелязване на гол - Давид Каядо отправи изстрел от повече от 25 метра, а кълбото срещна напречната греда, след което тупна пред голлинията и бе уловено от Томаш Черни.

Така се стигна до 30-ата минута, когато резултатът бе открит. ЦСКА поведе с 1:0, след като Бернардо Тенгариня нанесе далечен изстрел, вратарят Кирил Акалски изби кълбото, но то отиде право в краката на Мишел Платини, който го прати неспасяемо в горния десен ъгъл. В 39-ата минута „армейците” пропиляха сериозна ситуация пред вратата на Берое - Сержиньо подаде към Мишел Платини в наказателното поле след изпълнение на свободен удар, а бразилецът стреля, но кълбото срещна противников играч и премина в близост до дясната греда, излизайки в корнер.

Берое също имаше своите шансове в края на първата част. Стефан Велев нанесе силен удар към вратата на Томаш Черни, но кълбото премина над напречната греда. Елио Мартинс пък засече с глава центриране в наказателното поле на ЦСКА, но топката прелетя покрай дясната греда и излезе в аут. Малко след това дойде и краят на първата част и така след 45 минути игра „армейците” водеха с 1:0.

В началните минути на второто полувреме гол на Нджонго Присо бе отменен заради засада, а в 57-ата „армейците” получиха правото да изпълнят дузпа – Мишел Платини се строполи в наказателното поле на Берое след съприкосновение с вратарят Кирил Акалски, а реферът Вихрен Манев посочи бялата точка. Платини застана зад топката и с точно изпълнение покачи на 2:0.

След като се оказа изоставащ с два гола, отборът на Берое се опита да достигна поне до едно попадение, но ЦСКА се бранеше добре и не позволяваше на гостите да създадат нищо по-опасно пред Томаш Черни.

В 84-ата минута влезлият като резерва Тасио излезе на чиста позиция, но не успя да преодолее вратаря на гостите – Кирил Акалски, който улови кълбото. До края на срещата не се стигна до нови голове и по този начин „армейците” се поздравиха с победа с 2:0.

След този успех ЦСКА се намира на 3-ото място и са с актив от 25 точки. Берое е 10-ти и остава с 14 пункта.