3. Берое обърна Ботев за Купата на БФС

Берое обърна Ботев за Купата на БФС

Реваншът на базата в Коматево е насрочен за 25 ноември

Юношите младша възраст на „Берое“ взе два гола аванс в първи двубой срещу „Ботев“ (Пловдив) в мач от турнира за Купата на БФС. Момчетата на Сидер Димитров се наложиха с 3:1 при домакинството си от четвъртфиналите на турнира.

Двата отбора изиграха добър двубой, в който създадоха редица положения за гол. Гостите започнаха по-добре двубоя и удариха греда в 10-та минута. В 21-та минута те поведоха в резултата, след като Димитър Тонев се възползва от дълъг пас и грешка в отбраната на домакините и откри с удар покрай вратаря – 0:1.

Домакините не се стреснаха от попадението и заиграха по-добре в следващите минути, създавайки няколко опасности пред вратата на „канарчетата“. В 37-та минута Петър Янков центрира в наказателното поле, но стражът на гостите изпусна топката и тя влезе в мрежата за 1:1. Минута след това „Берое“ организира много добра така, при която Денис Станчев получи топката на скорост, влезе в пеналта и се разписа със силен шут – 2:1.

През втората част домакините продължиха да търсят попадение и натиснаха своя съперник. В 70-та минута след продължителна атака Калоян Петров получи топката в наказателното поле и центрира остро, а Денис Станчев засече топката и я прати в мрежата за 3:1. До края на мача гостите потърсиха попадение, но не успяха да се разпишат, а „беройци“ имаха още няколко положения след чудесни контраатаки.

Така „Берое“ 2000 победи с 3:1 „Ботев“ (Пловдив) в първи четвъртфинал за Купата на БФС. Реваншът на базата в Коматево е насрочен за 25 ноември от 14 ч.