3. Берое обърна Хебър в контрола (СНИМКИ)

Берое обърна Хебър в контрола (СНИМКИ)

Съдията даде две дузпи за старозагорци, те вкараха само едната

Берое победи с 2:1 Хебър в контролна среща, играна днес в Стара Загора. Гостите първи откриха резултата чрез Хамдиев, а старозагорци обърнаха развоя с две попадения на Конте.

Играта в началните минути бе равностойна, а гостите излязоха напред в 21-ата минута, когато Законов центрира в пеналта, а там Хамдиев засече топката от въздуха и я прати в мрежата за 0:1.

Десет минути по-късно Конте намери Фал в пеналта, но нападателят не успя да прати кълбото в мрежата от непосредствена близост.

В 38-ата минута Фал бе задържан в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Тодор Гочев бе отстранен за втори жълт картон, а Конте се разписа от бялата точка и изравни.

В добавеното време на първата част Кукула бе съборен в пеналта и Берое получи втора дузпа. С изпълнението този път се нагърби Макоута, но Любенов спаси удара.

През второто полувреме старозагорци бяха по-активния отбор и спечелиха заслужено.

Победния гол падна в 64-та минута, когато Октавио предостави за Конте, а гвинеецът прати топката с хубав удар в далечния ъгъл.

СЪСТАВИ

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 20. Стив Фуртадо (61- 2. Джунейт Али), 5. Теди Мезаг, 25. Георги Ангелов (61- 18. Илиас Хасани), 19. Александър Василев (37- 27. Крум Стоянов), 73. Иван Минчев, 10. Гаюс Макоута, 9. Кукула (61- 22. Октавио), 18. Еривалдо (61- 7. Димо Бакалов), 17. Ибрахима Конте, 11. Алиун Фал (78- 66. Божидар Пенчев)

ХЕБЪР: 95. Александър Любенов, 22. Ивайло Тодоров, 29. Тодор Гочев, 23. Стойчо Папазов, 26. Мартин Вълчинов, 20. Жак Пехливанов, 19. Георги Каракашев, 8. Андриан Краев, 77. Октай Хамдиев, 7. Димитър Законов, 15. Живко Петков

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА