3. Берое отнесе шестица от Славия (видео и снимки)

Берое отнесе шестица от Славия (видео и снимки)

"Белите" показаха страхотна игра и спечелиха с 6:1 срещу тима от Стара Загора

Отборът на Славия разгроми Берое с 6:1 в мач от четвъртия кръг на родната "А" група. Двубоят се проведе на стадион "Славия" в столичния квартал "Овча Купел", а домакините успяха да отбележат цели шест гола и грабнаха трите точки.

Началото на двубоя не бе особено вълнуващо, но постепенно темпото на игра се вдигна и на почивката резултатът бе 2:0 в полза на "белите". През второто полувреме паднаха още цели пет попадения, четири от които бяха за Славия, а едно от тях - за Берое.

Началото на мача бе доста скучно, а в 9-ата минута се стигна до първия точен удар към една от двете врати. Скорчев обаче се справи с изстрела на Янков. Малко след това Лоузейро центрира в наказателното поле, където Ливраменто се намираше на добра позиция, но се засуети и „белите” защитници избиха топката. Малко след като изтече четвърт час игра от началото на мача, Ливраменто стреля със странична ножица от чертата на пеналта, но кълбото премина над напречната греда.

В следващите минути се стигна до няколко доста интересни положения пред двете врати. Чавдар Янков намери Жуниор, той напредна, фалцира топката с десния крак и стреля към Скорчев, но кълбото премина покрай гредата. Почти веднага след това Ливраменто подаде към Каядо, който излезе сам срещу Петков и опита да го преодолее, но вратарят на Славия спаси. В 19-ата минута Мартинс проби отляво, центрира в наказателното поле, където Ливраменто бе непокрит и със странична ножица прати кълбото в горния десен ъгъл, но Петков с отличен рефлекс изби в корнер.

В средата на първото полувреме Здравко Лазаров бе близко до гола за Славия, след като изпълни пряк свободен удар, насочвайки топката в долния ляв ъгъл, но вратарят Скорчев изби в корнер.

В 30-ата минута бе отменен гол за Славия, а в 34-ата „белите” получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Овона срещу Лазаров. Зад топката застана Жуниор и стреля в долния ляв ъгъл и въпреки че Скорчев уцели ъгъла, кълбото се оплете в мрежата на Славия. Така „белите” поведоха с 1:0. Само две минути след това, авансът на домакините набъбна до два гола. Зафиров, Иванов и Овона комбинираха в триъгълник в половината на Берое, но Павле Попара изскочи от дълбочина и отне топката от краката на Иво Иванов,  изскочи сам срещу вратаря и отбеляза с прецизно изпълнение за 2:0. До почивката Каядо и Мартинс можеха да се разпишат за Берое, но и при двете ситуации не се стигна до гол.

В началото на второто полувреме, още в 48-ата минута, „белите” получиха правото да изпълнят още една дузпа. Радослав Димитров намери Здравко Лазаров, който бе съборен от Овона в наказателното поле на Берое и съдията отсъди нова дузпа в полза на Славия. Здравко Лазаров изпълни 11-метровия наказателен удар, като прати кълбото в долния ляв ъгъл на вратата на Берое и направи резултата 3:0.

Берое все пак успя да върне един гол в 55-ата минута, когато Давид Каядо проби по крилото и центрира, а Еуженьо с много хубав удар прати кълбото в мрежата на Петков. Малко след като изтече час игра от първия съдийски сигнал, Георги Андонов направи сериозен пропуск за гостите. Последва и пропуск на Хълк, а в 75-ата минута Славия отбеляза четвъртия си гол в мача. Жуниор подаде към Здравко Лазаров, който върна към бразилеца, а той преодоля Скорчев, правейки резултата 4:1.

В 81-ата минута „белите” достигнаха до нов гол. Здравко Лазаров вкара хубаво попадение за 5:1. Две минути по-късно Лазаров намери Жуниор, който надбяга на скорост Лоузейро, пусна към Петър Димитров, който от движение с левия крак забоде кълбото в долния ляв ъгъл – 6:1.

До края на мача „белите” имаха още две по-сериозни възможности пред вратата на Берое. Лазаров центрира от корнер, топката попадна в Жуниор, който намери Живко Желев, а той стреля, но кълбото премина на милиметри от лявата греда.

Почти веднага след това Сандански отправи изстрел от около 40 метра, но вратарят съумя да избие, а след това Петър Димитров не успя да нанесе точен удар. До последния съдийски сигнал нов гол в срещата не падна.

Така Славия спечели с 6:1 и вече има актив от 7 точки, като се намира на 6-ото място. Берое е на 7-ата позиция с 6 пункта.