3. Берое пак загуби, този път от Рубин

Берое пак загуби, този път от Рубин

Старозагорци с поражение с 0:2

Берое загуби с 0:2 втората си контрола от подготовката в Турция срещу Рубин Казан. Старозагорци играха слабо и отстъпиха във всеки един показател срещу своя опонент. Във втора поредна проверка заралии не успяха да отбележат гол, като за 90-те минути не създадоха почти никакви опасности пред съперниковата врата.

Неофициален дебют за Берое направиха Маск Челич, Педро Енрике и Тонислав Йорданов, но бразилският защитник получи контузия в глезена през второто полувреме и не е ясно какво е неговото състояние. Серкан Юсеин не взе участие в контролата.

Първото полувреме мина под доминацията на съперника на Берое, който създаде много сериозни положения пред вратата на Иван Гошев, но успя да реализира само едно от тях.

Още във 2-ата минута Иван Гошев отрази опасен удар с глава на Саплинов след корнер, а при добавката Фамейе уцели напречната греда от непосредствена близост. Малко след това Гошев отново се отличи с добра намеса, отразявайки коварен изстрел от дистанция на Кабутов.

Рубин поведе с 1:0 в 17-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Берое, Фамейе със странична ножица засече топката и я прати във вратата на Иван Гошев.

Три минути по-късно Гошев се наложи да отразява опасен удар на Горбунов. В 24-ата минута Фамейе направи много голям пропуск на празна врата. Фамейе отправи опасен удар с глава в 26-ата минута, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Иван Гошев.

Тонислав Йорданов отправи първия точен удар за Берое в мача в 37-ата минута, но Беленов спаси.

Горбунов излезе сам срещу Иван Гошев в 39-ата минута, но вратарят на Берое успя да се намеси и да избие в кронер.

Берое и Рубин завършиха първото полувреме в намалени състави, след като Симеон Мечев се спречка с Жотов в 43-ата минута. Съдията показа директни червени картони на двамата играчи, които едвам бяха разтървани.

Двата отбора започнаха второто полувреме с по 11 футболисти, като Калоян Кръстев влезе на мястото на изгонения Мечев.

Второто полувреме започна с много голяма опасност пред вратата на Иван Караджов. Камил Мулин излезе сам срещу Караджов, но нападателят стреля в аут.

Руслан Безруков стреля от малък ъгъл в 61-ата минута, но Иван Караджов спаси.

Седем минути по-късно резултатът стана 2:0, след като Камил Мулин вкара топката във вратата на Караджов.

Педро Енрике получи контузия в глезена в 72-ат минута и принудително бе заменен от Симеон Германов.

Следващата контрола на Берое е срещу полския Подбескидже на 24 януари.

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 0:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза