3. Берое победи Партизан в юбилейния си мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое победи Партизан в юбилейния си мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Феновете навлязоха на терена с последния съдийски сигнал

„Берое“ победи с 2:0 „Партизан“ в кулминацията на тържествата по случай 100-годишнината на Берое. Преди началото на срещата имаше богата съпътстваща програма, която бе белязана от награждаване на 100 заслужили деятели, футболисти и треньори. На пейката като старши треньори на „Берое“ бяха легендите Евгени Янчовски и Петко Петков.

Двубоят започна точно в 19:16 ч. Резултатът бе открит в 42-та минута от Елиаш да Силва. В 73-та минута Иса вкара втори гол за „Берое“.

Мачът бе предшестван от богата тържествена програма. Водещият Станимир Гъмов даде началото точно в 18 часа. Първи пред публиката излезе танцовия състав The Scary Shadowzz, а след тяхното изпълнение мина и първата група от заслужили деятели и футболисти, която бе наградена.

По-късно в програмата имаше танц от спортен клуб по художествена гимнастика „Импала“ и изпълнение на  Little Bitch Company.

Около 18:35 ч. на терена излезе и втората група от заслужили деятели и футболисти.

Тържествената програма включи още танц от ансамбъл „Загорче“ и официални приветствия от кмета на Община Стара Загора Живко Тодоров и министърът на младежта и спорта Красен Кралев.

Точно преди излизането на футболистите на „Берое“ и „Партизан“ Стефан Вълдобрев и „Обичайните заподозрени“ представиха за пръв път на живо парчето „Светът е Берое“.

Първата възможност дойде в 6-та минута, когато Ахмед получи пас в наказателното и пробва да намери Андонов, но защитник успя да блокира.

В първите десетина минути двата тима опипваха почвата и пробваха предимно постепенни атаки.

В 17-та минута „Берое“ получи право да изпълни пряк свободен удар. Топката бе заложена на 16 м от вратата. Георги Андонов стреля, но ударът му рикошира в стената и топката излезе в корнер, който не доведе до нищо опасно.

В 21-та минута Ахмед намери с отличен пас Андонов, но нападателят не успя да стреля и топката бе избита в корнер. Сърмов центрира, но стражът изпревари Иванов и улови.

В 24-та минута Андонов стреля от пряк свободен удар, заложен на 23 м, но ударът му премина на сантиметри от гредата.

В 32-та минута Елиаш бе намерен по лявото крило и пусна към Сърмов, който стреля от дистанция, но топката премина на сантиметри.

В 41-та минута „Берое“ стигна до корнер, след като Неманя Милисавлевич получи пас в наказателното поле, но топката му бе избира в последния момент в корнер.

След центрирането топката попадна у Елиаш, който откри резултата с удар от малкия пеналт – 1:0 за „Берое“.

beroe-partizan_match_ahmed

В 50-та минута „Берое“ стигна до нов корнер, след като защитник изби пред погледа на Делев. Нищо опасно обаче не последва.

В 60-та минута Влахович стреля от пряк свободен удар, но Пиргов улови.

В 64-та минута Вуличевич центрира опасно и Лукич засече, но Пиргов бе на мястото си и успя да спаси.

В 68-та минута Иса засече центриране на Илиев, но топката рикошира в крак на бранител и излезе в корнер. След неговото изпълнение топката достигна до Илиев, който стреля, но топката премина над целта.

В 73-та минута резултатът бе покачен. Божилов намери с перфектен пас Спас Делев, който центрира прекрасно в наказателното поле. Там Исмаил Иса засече с глава за 2:0.

В 75-та минута Петрович стреля от наказателното поле, но Пиргов улови.

В 82-та минута Косович стреля от дистанция, но бе неточен.

В 88-та минута Субич стреля, но Цинцарски улови.

Това бе всичко най-интересно от мача, който приключи със заря, а феновете нахлуха на терена.