3. Берое попари мечтите на вековна Славия и ще играе на финал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое попари мечтите на вековна Славия и ще играе на финал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски – Берое ще е финалът за Купата на България, след минимално 1:0 за заралии в реванша

Берое е на финал за Купата на България. Носителят на трофея от 2010 година ще играе срещу Левски, след като днес победи Славия с 1:0 в среща реванш от полуфиналите. След като първият двубой завъши 0:0, днес заралии се оказаха по-съобразителни и взеха двубоя в самия му край. Единственото попадение падна в 87-ата минута и бе дело на Георги Андонов.

Отборите на Берое и Славия изиграха изключително скучно първо полувреме в Стара Загора. Притеснени от важността на двубоя, двата отбора играха страшно предпазливо и внимателно, което само по себе си предреши изхода от първата част.

Първият точен удар в двубоя дойде едва в 35-ата минута и то той бе много слаб от страна на Елиаш, а Петков спаси. Минута по-късно рефлексът на бившия страж на Левски отново бе изпитан. Този път Пенев стреля много силно, но стражът бе на висота и отрази.

За Славия пък близо до гола бе нападателят Ради Василев, който бе сам на границата на наказателното поле, но ударът му излезе в аут.

Второто полувреме не се различаваше от първото. Играчите играеха доста прибрано и внимателно. Положенията пред двете врати бяха рядкост. Тодор Янчев бе близо да открие за Славия, след като засече от въздуха центрирана топка от корнер. Караджов бе блестящ и спаси.

Едва в края на мача започна да става интересно. Берое натисна в последните 10 минути на мача и още в 82-ата беше много близо до гол. Саюд центрира много хубаво в наказателното поле на Славия, където Златков за малко не си вкара автогол, но Георги Петков изби с феноменален плонж.  От последвалото центриране Алберто Лоузейро стреля опасно, но от крака на Димо Атанасов топката излезе в корнер.

Все пак отбраната на Славия рухна. В 87-ата минута Пламен Крумов центрира от фаул в наказателното поле на Славия, където Георги Андонов бе оставен непокрит. Нападателят засече топката от малкото накзателно поле, без да оставя шансове на Георги Петков за реакция. С това си попадение Андонов прати Берое на нов финал за Купата на България.

Така отборът от Стара Загора ще играе срещу Левски във финала, който е на 15 май.