3. Берое попари ЦСКА на снежната "Българска армия" и си осигури участие в първата шестица (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" пропуснаха дузпа в края на тежкия терен, Макенджиев се превърна от грешник в герой

След като пропусна дузпа пет минути преди края, ЦСКА претърпя втора поредна загуба в „А” група след подновяването на шампионата, отстъпвайки на своя стадион с 0:1 пред Берое, който си осигури класиране в първата шестица кръг преди края на редовния сезон. На тежкия терен на „Българска армия”, където мачът бе пред отлагане, домакините бяха хаотични в атака, а в 74-ата минута се пропукаха фатално в защита, като Аласан Н’Диайе вкара с глава при опит за изкуствена засада.

Победата е първа на Берое в София срещу ЦСКА и първа от 25 години насам изобщо.

За втори пореден кръг ЦСКА може да бъде настигнат от Лудогорец, който утре посреща Левски. А Берое събра 37 точки, изкачи се на третото място и ще диша спокойно преди последния кръг от редовния сезон, когато посреща Локо (София).

ЦСКА натисна в първите минути на тежкия терен, но Благой Макенджиев отрази всички опити на домакините, които бяха насочени към неговата врата. Няколко прострелни центрирания на Тончи Кукоч пък се оказаха без ясен адресат. А и защитата на Берое се справи с връхлитащите футболисти в червено.

Постепенно Берое изнесе играта в по-предни позиции, като пресираше своите домакини, които от своя страна грешаха, когато бяха подложени на натиск.

В края на полувремето Берое може би създаде най-чистата възможност. „Зелените” свариха разредена „червената” отбрана. Елиаш пусна към Керкар наляво, но вратарят Якуб Дивиш излезе напред и блокира опита на французина с алжирски произход.

На почивката Жуан Фелипе замени един от най-активните в състава на Стойчо Младенов – Борис Галчев. Малко по-късно Николич влезе на мястото на Жоаким.

Преди да изтече час игра ЦСКА създаде най-добрата си възможност. Венци Василев видя на дузпата свободния Милисавлевич, но сърбинът прати встрани от вратата.

9 минути по-късно Мапуку, който преди почивката често попадаше в положение на засада, проби в наказателното поле и би ниско, но Дивиш се хвърли и улови.

С хаотична игра ЦСКА потърси победата, но получи гол в 74-ата минута, когато защитата на домакините заспа, в частност Марин Оршулич, който изпусна Аласан Н’Диайе при дълбоко центриране от свободен удар. Френският полузащитник изпревари Дивиш и с глава покрай него прати в мрежата. Впрочем, няколко футболисти на Берое се оказаха зад гърба на отбраната, която изглежда целеше изкуствена засада.

ЦСКА получи право на дузпа в 84-ата минута, когато Благой Макенджиев закъсня да хване едно извеждащо подаване към Тони Силва, макар че имаше предимство. Бързакът чукна първи топката и бе повален от пуснатите две ръце на вратаря. Но после Макенджиев се поправи и отрази удара на резервата Стефан Николич в десния му ъгъл.

В края Тунчев стреля неточно с глава, след като бе оставен непокрит при ъглов удар.