3. Берое разби елитни норвежци в контрола

Берое разби елитни норвежци в контрола

Старозагорци надвиха Фредрикстад с 4:0 в контрола

Берое постигна изразителна победа над норвежкия Фредрикстад с 4:0 в контролна среща в Турция. Момчетата на Илиан Илиев оставиха отлични впечатления с играта си, а на много високо ниво се представиха и новите попълнения Каядо и Овона.

Старозагорци откриха резултата още в 20-ата минута, когато Ваня Джаферович се разписа, а само две минути по-късно Давид Каядо покачи на 2:0 от пряк свободен удар.

Малко преди почивката Атанас Чепилов направи резултат класически, след като се възползва от остро центриране на Емил Ангелов-Бабангида. Последното попадение в срещата падна в 51-та минута и бе дело отново на Чепилов.

До края на мача футболистите на Фредрикстад имаха възможност да отбележат поне почетно попадение, но не успяха да го сторят и в крайна сметка 12-ият в класирането на норвежкото първенство отстъпи пред 13-ия в българската „А” група с 0:4.

Съставът на Берое: Иванов, Илиев, Дзаферович, Овона, Велев, Ричард, Ангелов, Везалов (’80 Танев), Ливраменто (’80 Горанов), Чепилов(’80 Софрониев), Каядо (’80 Писаров);