3. Берое се справи без проблеми с Локо (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое се справи без проблеми с Локо (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът от Стара Загора се наложи с 2:0

Берое надигра убедително Локомотив (Пловдив) с 2:0 в двубой от 11-и кръг на "А" група. Така тимът на Петър Хубчев се изкачи до четвърто място в класирането със 17 точки. По едно попадение във всяко от полувремената реализираха Спас Делев и Исмаил Иса.

В "А" група това е 27-ата победа на Берое над този съперник. Домакините можеха да стигнат и до по-убедителен успех, след като играха през втората част с човек повече.

Срещата стартира отлично за старозагорския тим, който в 15-ата минута откри резултата. Тогава Божилов изведе Делев между двама защитници и той откри за 1:0.

Няколко минути след това домакините уцелиха на два пъти гредите. Първо Божилов с глава, а веднага след него и Милисавлевич.

В 36-ата минута Спас Делев триково засече центриране на Василев, но този път Харуби се намеси много вещо.

Току преди края на тази част Люик Дюфо удари съперник без топка и получи втори жълт картон. Това на практика предреши изхода на мача, тъй като гостите нямаха аргументи, с които да се противопоставят на Берое.

През второто полувреме Берое имаше няколко възможности да увеличи резултата в своя полза.

В 66-ата минута гол на най-активния на терена Спас Делев бе отменен правилно, а веднага след него и резервата Исмаил Иса не успя да уцели вратата от удобна позиция.

В 72-ата минута Мартин Камбуров пропусна единственото чисто положение за Локо. Той бе оставен сам срещу Макенджиев, но вратарят изби удара му в корнер.

Иса, който влезе през втората част, реши всичко с втори гол при следващата атака. Той отне топката около централната линия и достигна до наказателното поле на гостите, за да реализира за 2:0.

Нападателят можеше да вкара и втори гол, но Котев изби негов удар от голлинията малко след това.

Генчев: Спирам войната с ЦСКА