3. Берое се завърна! Рапид се отърва само с 1:1 в София (видео и снимки)

Берое се завърна! Рапид се отърва само с 1:1 в София (видео и снимки)

Нелепа дузпа даде аванс на австрийците, резервата Влади Златинов изравни за старозагорци

След 24-годишно чакане отборът на Берое се завърна на европейската сцена и не разочарова своите привърженици. Момчетата на Илиан Илиев завършиха наравно 1:1 с австрийския Рапид (Виена) в среща от третия квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Беройци през по-голямата част от двубоя бяха над своя именит съперник, въпреки студения душ в края на първата част, когато нелепа дузпа даде незаслужен аванс за гостите. През второто полувреме обаче Берое натика своя съперник в собствената му половина и стигна до заветния гол в 85-ата минута, а негов автор бе резервата Влади Златинов, който броени минути преди това нацели и гредата на съперника.

Началото на срещата бе много напрегнато, а първата опасност за Берое дойде чак в 10-ата минута. Тогава Димитров проби добре отляво и пусна прострелно центриране по земя в наказателното поле, а Евгени Йорданов засече на скорост, но не успя да уцели вратата.

В 22-ата минута Берое направи много добра атака, която стигна до Ники Станков на дясното крило. Той пробва хубав удар по диагонала с десния крак, който обаче бе спасен от противниковия страж.

Две минути по-късно пък Карамфил Илчев направи първото си решително спасяване с екипа на Берое. Рапид направи страхотна контраатака с два паса, при която Гартлер излезе очи в очи с Илчев, заложи на силата, но българският страж умело спаси.

Малко след това пък далечен удар на Добер попадна в ръцете на Илчев, който с всяка изминала минута имаше все повече работа. В 38-ата минута Йелавич не уцели вратата, след като бе оставен сам на границата на полето, а малко по-късно негов удар с глава премина опасно покрай вратата на Илчев.

Стигна се обаче до последната минута на първата част, когато Ники Станков игра с ръка в наказателното поле, а реферът посочи бялата точка. Капитанът на Рапид Хофман не сгреши и даде преднина на своя отбор на почивката.

Берое започна доста навито втората част и още в 47-ата минута Димитров направи добро двойно подаване с Евгени Йорданов и пробва топовен удар от далеч, който обаче профуча над напречната греда.

Берое продължи повече да задържа топката и да търси гола, но чистите положения пред вратата на австрийците така и не идваха. Стигна се обаче до 75-ата минута, когато дойде и най-добрият шанс за беройци.

Резервата Златинов бе изведен по отличен начин в наказателното поле, а той пробва моментален удар от въздуха с левия крак, който обаче срещна десния страничен стълб за съжаление на Илиан Илиев.

В 85-ата минута обаче Влади Златинов се реваншира за пропуска си и успя да вкара така чакания изравнителен гол. След поредното центриране от ъглов удар последва разбъркване в полето на Рапид, а Златинов се оказа най-съобразителен и от няколко метра простреля вратаря на гостите за 1:1.

Минута преди края защитата на Рапид отново не се ориентира и кълбото попадна над главата на Христов, който опита удар със задна ножица, но не успя да уцели вратата и така резултатът остана непроменен.

Така Берое се завърна на европейската сцена с достойно равенство срещу един отбор от доста по-голям калибър. Реваншът е на 3 август (вторник) във Виена, на стадион „Герхард Ханапи” – нищо още не е изгубено за Илиан Илиев и компания.

Още снимки от срещата на "Герена" вижте ТУК.

Берое – Рапид 1:1
0:1 Хофман (д) 46’
1:1 Златинов 85’

Берое: Илчев, Илиев, Ковачев, Бачев, Пенев, Велев, Костадинов (Златинов 70’), Димитров (Младенов 78’), Жеков (к), Станков (Христов 57’), Йорданов
Старши треньор: Илиан Илиев

Рапид: Хедъл, Паточка, Зонлайтнер, Хайкинен, Хофман (к), Катцер, Йелавич, Гартлер (Салихи 65’), Заурер (Тримел 58’), Добер, Хинум (Куловиц 90+2’)
Старши треньор: Петер Пакулт

Жълти картони: Илиев, Станков (Берое)