3. Берое спечели сребърните медали напук на смехотворна дузпа за Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое бе на път да развали шампионското парти на Лудогорец, но съдията Кабаков измисли дузпа в края за 1:1

За първи път в своята история Берое спечели сребърните медали в А група, въпреки че комична дузпа в последната минута попречи на старозагорци да бият шампиона Лудогорец в Разград в последния кръг на шампионата. Резервата Станислав Костов даде аванс на заралии в 66-ата минута, но съдията Кабаков си измисли дузпа за Лудогорец в 90-ата и Златински изравни.

Въпреки това Берое спечели второто място в А група. Отборът на наказания днес Петър Хубчев завърши с 55 точки, колкото има и третия Локо (Сф), но Берое е с по-добри показатели в преките срещи (две победи, равен и загуба). Литекс остана четвърти с 54 точки след загуба с 1:3 от ЦСКА по същото време, докато Локо (Сф) надви Ботев (Пд) като гост с 2:0.

Лудогорец пък празнува със шампионската купа и златните медали след мача за четвърта поредна година.

През първата част играта в Разград бе много накъсана с безброй нарушения, които реферът Кабаков по правило оставяше без картон.

Витиня бе активен по лявото крило на Лудогорец и в началото пусна за Анисе, но ударът бе блокиран от бранител и не затрудни вратаря. Христо Златински пък успя да изненада Пиргов с директен удар от малък ъгъл от пряк свободен удар, но съдиите не видяха, че вратарят изби и дадоха аут.

Мапуку излизаше сам срещу вратаря в 15-ата минута и бе спрян с много дискусионна засада, която сякаш не съществуваше. Селим Керкар се контузи след единоборство със Златински и въпреки опита му да продължи бе заменен принудително в 17-ата минута от Станислав Костов.

Бранителите на заралии леко заспаха в 27-ата минута, когато Минев хвърли от тъч за Дяков в наказателното поле, той прехвърли на втора греда, ала Мисиджан не нацели добре кълбото.

Берое стигна до най-чистото си положение за първата част след корнер, ала ударът с глава на Мапуку от точката на дузпата мина агонизиращо близо над напречната греда.

Началните няколко минути на втората част рязко повишиха оборотите. Мапуку скочи за задна ножица, но Терзиев изби преди топката да стигне до него. При последвалата атака извеждащ пас за Мисиджан накара Пиргов да излиза далеч пред вратата да пресече.

Мапуку нахлу от ляво към центъра, шмугна се между двама и шутира силно от границата на наказателното поле, Аргилашки успя с една ръка да избие в корнер. Центрирането от ъгловия удар намери Елиаш на втора греда, той стреля в обратния ъгъл и Мишо Александров изби точно пред голлинията.

Последва ново влизане в темпото от първата част до 62-ата минута, когато грешка в защитата на Берое позволи на Хамза да прехвърли фронтално пред вратата за Анисе, който нелогично посегна с десния крак да прехвърля Пиргов и не направи нищо, а вратата беше празна.
Антон Огнянов замени Савио Нсереко и веднага изпълни чудесно с фалц един пряк свободен удар, което накара Аргилашки да спасява на близката греда.

Влизането на Огнянов леко обърка домакините и минута по-късно бившият играч на Любимец и Левски се включи вляво, поведе си прехвърлящ
пас на гърди и от аутлинията върна към точката на дузпата, където друга резерва Станислав Костов бе напълно сам и с нисък удар покрай вратаря донесе голяма радост на гостите и цялата им агитка, която през цялото време надвика домакините – 1:0 за Берое.

След гола дойдоха куп смени и прекъсвания на играта за лекарска помощ, което накъса мача, а Лудогорец в леко променения си състав имаше проблеми със стигането до голови положения.

Берое вървеше към трети успех за сезона, но съдията Георги Кабаков опорочи мача с една комична дузпа за Лудогорец в 90-ата минута. Пиргов излезе да пресече пас към Мисиджан, топката отскочи високо в наказателното поле и стражът скочи и игра с нея, но закачи крилото и това бе достатъчно за Георги Кабаков да отсъди пресилена и незаслужена дузпа. Златински спокойно „литна” Пиргов в другия ъгъл и спокойно вкара вдясно за 1:1.

До края Лудогорец натисна, но не стигна до победен гол, а от щаба на Берое веднага поискаха обяснение за нелепата дузпа преди да празнуват сребърните медали и класирането за Лига Европа.