3. Берое свали Левски от върха и съхрани надежди за титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое свали Левски от върха и съхрани надежди за титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Спас Делев спъна "сините" в похода им към първото място

Берое записа важна победа в 18-ия кръг на А група, след като се наложи с 1:0 в домакинския си мач с Левски. Спас Делев отбеляза единственото попадение в 64-ата минута, което бе достатъчно за тима на Петър Хубчев за трите точки.

Берое  бе по-активният отбор в атака след първия съдийски сигнал и в 6-ата минута Исмаил Иса бе изведен отдясно, но ударът му премина опасно близо до сглобката на вратата.

Въпреки офанзивата на домакините, отборът на Стойчо Стоев създаде най-чистото положение през първото полувреме. При центриране от корнер Георги Костадинов и Божидар Краев останаха непокрити, но си попречиха взаимно и Костадинов на празна врата стреля с глава над напречната греда.

Връщане на Белаид към Йоргачевич можеше да доведе до опасност пред „сините”, но сръбският страж успя да изчисти с усилие в тъч.

При центриране от корнер в 35-ата в полето на Левски се получи разбъркване, Иво Иванов бе най-съобразителен и успя да шутира, но топката не намери очертанието на вратата.

Блестяща изява на Йоргчевич в 60-ата минута опази резултата непроменен. При центриране от фаул на Веселин Пенев топката бе засечена с глава от Венци Василев, но сръбският вратар на „сините” закова кълбото на голлинията.

Секунди по-късно Елиаш пробва опасен удар от границата на големия пеналт, при който Йоргачевич не помръдна, но не бе достатъчно точен и извади в аут.

В 64-ата минута Георги Божилов с отличен далечен пас намери Спас Делев в предни позиции, той си поведе топката и с точен удар по земя откри резултата.

Точка на спора можеше да сложи Исмаил Иса в 70-ата минута, но след като финтира двама бранители не успя да преодолее Йоргачевич, който излезе навреме и опази вратата си от втори гол.

До края на двубоя Левски опита всичко в атака, за да стигне поне до изравнително попадение, но отбраната на домакините не се поддаде и резултата се запази непроменен до последния съдийски сигнал.

След победата Берое е на четвърта позиция в класирането с 31 точки в актива си, на три от Лудогорец и Левски, които заемат съответно първо и второ място във временното класиране.

Окончателно: Черно море без Уеслен Жуниор за ЦСКА