3. Берое сведе глава пред Левски в истински голов спектакъл в Стара Загора (видео)

Берое сведе глава пред Левски в истински голов спектакъл в Стара Загора (видео)

Зрителите на двубоя видяха пет попадения, а "сините" на три пъти успяваха да поведат в резултата

Отборът на Левски постигна 16-ата си победа от началото на сезона в родния шампионат, след като се наложи с 3:2 над Берое в Стара Загора в истински футболен спектакъл. „Сините” успяваха на три пъти да поведат в резултата и в крайна сметка се добраха до победата. Много силен мач за софийския тим направи Христо Йовов, който вкара и първото попадение за Левски. Берое се опита да се добере до равенството, но това така и не се случи и тимът на Илиан Илиев си тръгна от мача като губещ.

Първата по-интересна ситуация в мача се превърна в гол. Христо Йовов пое топката в центъра на терена и след като преодоля по чудесен начин противников футболист, стреля от дъгата на наказателното поле на домакините и прати кълбото в долния ляв ъгъл на вратата.

Берое се опита бързо да се върне в мача. В 12-ата минута дойде един от най-спорните моменти в срещата. Пламен Илиев извърши нарушение извън наказателното си поле, а Таско Тасков не позволи играта да продължи, отсъждайки фаул и показвайки картон на вратаря на Левски. Домакините от Берое имаха претенции, че е трябвало да бъде даден авантаж, но все пак нарушение бе отсъдено. Тимът на Илиан Илиев обаче не се възползва от него. В 14-ата минута пък Стефан Велев стреля към Пламен Илиев, който първоначално изпусна топката, но след това поправи грешката си и я улови.

След като изтекоха първите 30 минути, Левски имаше няколко добри възможности, но Христо Йовов и Мариян Огнянов ги пропиляха. Голмайсторът за Левски се измъкна от двама футболисти и стреля великолепно, но Скорчев изби. Огнянов пък стреля от десетина метра след разбъркване в наказателното поле, но стражът на Берое улови.

Единственото опасно положение за Берое до края на първата част дойде в 35-ата минута, когато Димитров стреля от пряк свободен удар, но кълбото прелетя на сантиметри от целта. Така на почивката на мача Левски имаше преднина от един гол.

През втората част Берое бързо достигна до равенството. Основна заслуга за това резултатът да стане 1:1 имаше стражът на Левски Пламен Илиев. Кълбото бе центрирано в неговото наказателно поле, а вратарят първоначално улови топката, след което я изпусна. От това се възползва Евгени Йорданов, който прати кълбото безпроблемно в мрежата на „сините”.

След изравняването на резултата Левски имаше няколко добри възможности, но те бяха пропиляни от Христо Йовов и Александър Александров. В 60-ата минута обаче гостите все пак отново поведоха. „Сините” достигнаха до попадението, след като Александров  с много хубав удар с глава забоде кълбото зад Скорчев. Полузащитникът на Левски обаче не можеше да се израдва на попадението си, защото получи контузия и веднага поиска да бъде заменен.

В 73-ата минута Берое за втори път достигна до равенството. Това стана, след като Мариян Огнянов игра неволно с ръка в собственото си наказателно поле, а Таско Тасков без колебание посочи бялата точка. Зад топката за домакините застана появилият се на терена преди броени минути Владислав Златинов, който изравни, пращайки топката в долния десен ъгъл на Пламен Илиев.

Левски обаче не се предаде и все пак достигна до победата. Основна заслуга за това имаше Матондо, който секунди след като се появи в игра, отбеляза. Христо Йовов направи поредното си великолепно центриране от началото на мача, а Матондо вкара с глава от границата на вратарското поле. Така Левски за трети път поведе в резултата.

Берое се опита да достигне до равенството, но трето попадение във вратата на Пламен Илиев не падна и по този начин Левски се добра до победата, която остави живи шансовете му за спечелване на титлата. След успеха „сините” са втори и вече имат актив от 51 точки. Берое пък е 7-ми с 36.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение