3. Берое върна в първи клас децата на Стоичков (ВИДЕО)

Берое върна в първи клас децата на Стоичков (ВИДЕО)

Заралии бият с 1:0 със страхотен гол на Каядо

Отборът на Литекс допусна грешна стъпка в борбата си за класиране за евротурнирите през следващия сезон, след като днес отстъпи изненадващо с 0:1 пред тима на Берое.

Срещата се игра на стадион "Берое" и бе от програмата на 12-ия кръг на родната "А" група. Единственото попадение в мача бе дело на Давид Каядо в 49-ата минута.

С поражението "оранжевите" вече изпускат третото място, от което се намират на 3 точки. Заралии пък започват да набират скорост при Петър Хубчев, като това бе втори пореден мач за тях без загуба.

Двубоят започна много скучно, като първият удар към една от двете врати дойде чак в 33-ата минута, когато Бодуров засече с глава едно центриране, но прати кълбото над вратата.

Иначе домакините бяха добре групирани в половината си, което принуждаваше ловчанлии да търсят развръзка с дълги подавания и центрирания, които в повечето случаи не водеха до нищо опасно.

За цялата първа част беройци нямаха нито един шут към вратата на Пиргов, освен един такъв на Елиаш в 25-ата минута, когато топката срещна ръката на Божиков в пеналта, но Ставров остана безмълвен.

Иначе "оранжевите" имаха само още две положения да вкарат гол. При първото Йеленкович шутира силно над вратата от фаул, а при второто Илия Миланов засече с глава центриране от корнер, ала Акалски спаси.

Попадение до края на полувремето обаче е падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

При напускането на терена обаче, Йеленкович се сдърпа с играчи на Берое, след което се строполи на земята. Иса и Божиков също се включиха в мелето и полицаите трябваше да успокояват ситуацията.

Втората част стартира приказно за "зелено-белите", които още с първия си удар към вратата на Пиргов излязоха напред в резултата. Тогава Лоузейро пусна към Каядо след един фаул, португалецът премина покрай двама играчи на Литекс и с бомбен шут с десния крак препарира Пиргов за 1:0

След гола "оранжевите" отново овладяха инициативата и започнаха опитите си за превземане на противниковата врата.

В 69-ата минута Йеленкович намери Цветанов на левия фланг, младокът центрира остро в пеналта, кълбото стигна до Ваюши, който стреля с левия крак, ала покрай вратата.

Само 120 секунди по-късно Георги Миланов изведе Цветанов на левия фланг, крилото отново пусна остър пас в наказателното поле, където Иса засече в мрежата на беройци. Голът обаче е отменен заради засада на Цветанов.

Атаките на Берое в края обаче също бяха много опасни и в 82-ата само късметът остави ловчанлии в мача. Тогава Мартинс проби добре отляво, навлезе в пеналта и върна за Елиаш, който засече с левия крак, ала кълбото разтресе напречната греда на Пиргов.

До края на двубоя "оранжевите" все пак имаха една добра възможност да стигнат до изравнителен гол. В 87-ата минута след разбъркване в пеналта на "зелено-белите" топката стигна до Иса, който от 7-8 метра не успя да преодолее Акалски.

Така Берое изненадващо победи Литекс 1:0 и отдалечи ловчанлии от третото място в "А" група.

15 Етър 12 2 1 9 7:23 -16 7
16 Миньор Пк 12 1 3 8 4:23 -19 6