3. Берое взе скалпа и на Черноморец - 2:0 в Сливен

Берое взе скалпа и на Черноморец - 2:0 в Сливен

Балъков и компания нямат победа вече в 8-и мач поред в елита, от които загубиха 7 и завършиха наравно в 1

Отборът на Берое спечели поредна победа срещу силен съперник в "А" група. Бойкият тим на Илиян Илиев победи с 2:0 изпадналия в тежка криза отбора на Черноморец в последна среща от 18-ия кръг на „А” група. Играчитена Красимир Балъков не показаха нищо, с което да впечатлят малобройната публика на стадион „Хаджи Димитър” и се разминаха само с два гола пасив в поредния си трагичен мач от началото на пролетния полусезон.

Срещата се игра на неутрален терен в Сливен, защото тревното покритие на стадион „Лазур” в Бургас се подменя. Играчите на Берое показаха огромно желание за игра и победа и изнесоха страхотен мач, в който вкараха само 2 гола. Първо се разписа Андонов в 24-ата минута, а крайното 2:0 бе оформено в 89-ата минута от Писаров.

Срещата започна доста спокойно, като играчите на двата отбора правеха атаки към вратите на противника, които обаче не водеха до нищо опасно през първите 20 минути.

В 24-ата минута Берое обаче поведе. След атака на Черноморец "зелените" отнеха топката и организираха моментална атака, с която с подаване през целия терен Андонов остана очи в очи с Борел и не сбърка – 0:1.

След гола и двата отбора не създадоха почти нищо интересно до края на първите 45 минути и се оттеглиха на почивка.

През втората част „акулите” излязоха с мисълта да търсят изравнително попадение. Атаките на играчите на Краси Балъков обаче бяха много анемични, а изстрелите неточни. В 63-ата минута футболистите на Черноморец имаха претенции за дузпа за игра с ръка на противников играч в наказателното поле. Реферът Ивайло Стоянов обаче бе на друго мнение.

В 76-ата минута се стигна до още по-лоша ситуация за символичните домакини, когато Копаранов си изкара два жълти картона в рамките на 2 минути и остави съотборниците си с човек по-малко и гол пасив.

В края на срещата Берое стигна до още едно попадение. Дончо Атанасов центрира в наказателното поле ниско по тревата, трима играчи се разминаха с топката и най-съобразителен се оказа Искрен Писаров, който овладя топката и стреля от няколко метра, а Борел нямаше шансове да я спаси.

Така, момчетата от Стара Загора постигнаха първа победа през пролетния дял на първенството. С нея те събират актив от 27 точки и се изравняват по актив с Миньор и Черноморец. Загубата пък влошава все повече ситуацията в бургаския тим, който макар и без никакви финансови притеснения, вече осем поредни мача не може да вземе победа, като до този момент са спечелили само 1 точка от 24 възможни.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза