3. Берое записа първата си победа за сезона след 2:1 срещу Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое записа първата си победа за сезона след 2:1 срещу Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

Фрапантни грешки на Стефано Кунчев доведоха до два гола на Жуниор Мапуку

Берое записа първата си победа за новия сезон, след като се наложи с 2:1 над гостуващия тим на Левски в четвъртия кръг на А група. Жуниор Мапуку откри резултата в 6-ата минута, след грешка на вратаря на Левски Стефано Кунчев. Нова грешка на стража на "сините" доведе до 2:0 в 23-ата минута и отново Мапуку бе този, който отбеляза. Левски върна едно попадение в 37-ата минута, след гол на Домовчийски, но това се оказа недостатъчно и отборът от Стара Загора се поздрави с успех в срещата.

Само след 5 минути игра двата тима трябваше да спрат заради мъглата, която се стелеше на терена, вследствие на хвърлени димки  на стадиона. Спирането явно наруши ритъма на гостите и само минута по-късно Берое вече водеше в резултата. Самир Аясс центрира отдясно, Кунчев пробва да избие топката, но вместо това я прати към Жуниор Мапуку, който нямаше проблеми да вкара на опразнена врата – 1:0 за Берое.

В 18-ата минута Аниете изведе технично Бедоя на стрелкова позиция, но испанецът не подходи сериозно и слабият му удар бе избит от стража на Берое.

Няколко минути по-късно вратарят на Левски Стефано Кунчев отново направи фрапантна грешка, която костваше нов гол за „сините”. Жуниор Мапуку, притискан от Пламен Крумов, се опита да догони дълга топка в полето на гостите. Кунчев излезе да изчисти, но удари неточно топката, Мапуку пое кълбото и остана сам на празна врата, вкарвайки втория си гол за 2:0.

Само две минути по-късно, отново Мапуку бе изведен сам срещу Стефано Кунчев, но този път нападателят на Берое не успя да вкара, пращайки топката на сантиметри от лявата греда на Кунчев.

Левски успя да се отърси от шока, последвал след двете попадения, и стигна до гол в 37-ата минута. Гаджев центрира от пряк свободен удар в полето на Берое, топката бе поета от Домовчийски, който с отличен удар я прати в долния десен ъгъл на Макенджиев – 2:1.

Играта на гостите се подобри и „сините” имаха няколко добри атаки, но в решаващия момент нямаше кой да засече центриранията от фланговете.

Салим Керкар направи добър удар в първата минута на добавеното време, но топката премина над вратата на Кунчев.

През второто полувреме треньорът на Левски Георги Иванов извади неубедителния Стефано Кунчев и на негово място влезе Кристиян Наумовски. Втората част на двубоя премина на доста по-ниски обороти, играта бе изпълнена с нарушения и липсваха опасни ситуации и пред двете врати.

В 67-ата минута треньорът на Левски използва последния си коз, вкарвайки в игра Валери Божинов.

С напредване на времето „сините” засилиха натиска върху домакините. В 81-ата минута Аниете пропусна да нанесе удар след центрирана от левия фланг топка, а Мигел Бедоя веднага след него също пропусна да уцели топката.

Луис Педро изведе Валери Божинов на добра позиция, но топката бе открадната от крака на нападателя в момента, в който Божинов опитваше да нанесе удар.

Макенджиев изправи на нокти феновете на Берое в 86-ата минута, след като почти не реагира на удар на Луис Педро. Явно вратарят бе преценил, че топката няма да влезе във вратата, и със спокойна крачка се насочи към ъгъла, в който Педро стреля, топката се отби в лявата греда и излезе в аут.

Берое успя да удържи резултата и се поздрави с първа победа през новия сезон. След победата Берое заема 8-ата позиция във временното класиране с 5 точки, а тимът на Левски е на 10-о място с 4 точки.

Ботев (Пд) пусна билетите за мача с Левски

От клуба припомнят, че в продажба са и пакетни пропуски за трите домакинства през октомври