3. Берое започна със смазващо 7:0 лятото

Берое започна със смазващо 7:0 лятото

„Зелено-белите” направиха подарък на Илиан Илиев за Ч.Р.Д.

Носителят на Купата на България Берое започна лятната си подготовка с ударното 7:0 над отбора на Ком-Миньор (Берковица). Старозагорци показаха страхотна игра в цялата среща, като дадоха много малко шансове на противника да застраши тяхната врата. Играчите на тима трябваше да победят, за да зарадват своя „нов” треньор Илиан Илиев, който днес празнува своя  42-ри рожден ден.

През първата част отборът показа много добра игра и успя да реализира две попадения. На първото, автор стана Иван Янев още в 9-ата минута. Това е първо попадение на състезателя за Берое. Отново той бе точен и в 20-ата минута за 2:0, когато получи много добро центриране и реализира с глава.

Второто полувреме бе много по-силно за играчите на Илиан Илиев. В него те вкараха цели пет попадения. Още във втората минута на полувремето се разписа Петър Димитров след добра комбинация със Слави Жеков. В 54-ата минута резултатът стана 4:0, след като Влади Златинов вкара на празна врата. Няколко минути по-късно Георги Божанов бе изведен сам срещу вратаря на Ком-Миньор и не сбърка за 5:0. Шестото попадение на беройци бе истински шедьовър.  Пепи Димитров видя излезлия страж на Ком и с удар с левия крак от над 20 метра прати топката в опразнената врата. В 72-ата Димитров оформи своя хеттрик и крайното 7:0, след като засече центриране от ъглов удар на Слави Жеков.

До края на срещата положения не липсваха, но пропуски направиха Слави Жеков, Диан Генчев и Евгени Йорданов, който записа първите си минути с екипа на Берое, след като влезе в 60-ата минута като резерва.

Следващата контрола на Берое е на 7 юли в Стара Загора срещу Несебър.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА