3. Безидеен Берое приключи с Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Безидеен Берое приключи с Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое загуби с 0:1 от ХИК във Финландия, след като не отправи нито един удар в очертанията на вратата за цял мач

Берое отпадна от Лига Европа след загуба с 0:1 като гост на ХИК (Хелзинки) в реванша от втория квалификационен кръг на турнира. Японският плеймейкър Атому Танака вкара единствения гол на изкуствения терен във Финландия, а ХИК елиминира старозагорци с общ резултат 2:1 след ремито в България преди седмица. Най-тъжният факт беше, че в мач, в който задължително трябваше да вкара гол, Берое не отправи нито един удар в очертанията за 90 минути.

Берое стана едва вторият български отбор, който отпадна от финландци в евротурнирите след сблъсъка между Левски и Тампере през 2007 година. Берое продължи дългата серия да не е елиминирал два поредни съперника в Европа от 43 години насам.

Днес във Финландия стадион „Сонера” не се напълни, а около 50-ина фенове на Берое подкрепяха отбора.

Още в началото си проличаха хроничните проблеми на старозагорци при статичните положения пред тяхната врата. Морелос стреля встрани след атака по земя по десния фланг, а в 9-ата минута централният бранител Режепи се измъкна при корнер на Тайво и с глава прати опасно до дясната греда.

Първата добра възможност за зелените дойде точно в средата на първата част, когато Като нахлу вляво и заложи топката встрани за Милисавлевич, който от добра позиция стреля малко над вратата.

В 25-ата минута Тайво центрира от нов корнер, нещо средно между рикошет и удар изпрати топката в дясната греда, Макенджиев се хвърли да избива, но вратата остана празна и Атому Танака с глава довкара на празна врата – 1:0 за ХИК.

След гола Берое опита да натисне, но му липсваше финалното подаване в атака, а и нападенията не бяха чак толкова масирани. Божилов свали центриране отдясно в краката на Почански, който пред вратарското поле се завъртя и стреля, но ударът му беше избит в корнер.

Пред другата врата Иво Иванов пресече паса на Морелос за Танака. Първата част завърши с пропуск на Божилов с глава на първа греда при добро центриране отляво.

Втората част беше по-накъсана и доведе до много жълти картони и нерви, и почти никакъв футбол.

Берое трябваше да тръгне по-смело в атака, но това не се случваше. Старозагорци опитваха да затруднят противника с центрирания, но тази тактика не сработваше.

Педро Маркес смени Неманя Милисавлевич в 65-ата минута и опита да вкара повече техника и финес в атаките.

Головите положения след почивката напълно секнаха. Единственият шанс на Берое да изравни бе след лошо избита топка от Реджепи, който за малко да си вкара автогол, но вратарят Деене изби и не позволи на Почански да направи добавка.

Смените не оказаха позитивно влияние в играта на Берое, който нямаше нито един опасен удар през втората част и логично отпадна от Лига Европа.

В следващия кръг ХИК най-вероятно ще играе скандинавско дерби срещу ИФК Гьотеборг.

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч