3. Безпощаден Ботев (Пловдив) отнесе Ботев (Враца) с 6:0 (ВИДЕО)

Безпощаден Ботев (Пловдив) отнесе Ботев (Враца) с 6:0 (ВИДЕО)

"Канарчетата" влязоха в първата 10-ка на подреждането

Ботев Пловдив разкъса с 6:0 Ботев Враца в мача им от 17-ия кръг на efbet Лига. Елвис Ману реализира хеттрик, а "канарчетата" приключиха мача с 10 души на терена след червен картон на Николай Минков, който си изкара два жълти картона в рамките на секунди.

Първата ситуация в мача дойде в третата минута, когато Антоан Бароан пусна извеждащ пас по въъздух за Елвис Ману, той нанесе удар от движение, но не бе точен. Три минути по-късно Бароан намери Рой Херман в наказателното поле, а той нанесе първият точен удар в срещата, но Красимир Костов се справи. Секунди след това Венцислав Христов отправи първи удар за гостите, но бе много неточен.

След заучено положение Рой Херман центрира прецизно с левия крак към Виктор Генев и сложи топката на главата му, а капитанът на "канарчетата" я заби в мрежата на Краси Костов. В 16-ата минута Чавдар Ивайлов напредна през средата и стреля слабо с левия крак от дистанция, а Хидайет Ханкич улови без проблеми. Две минути след това Мохамед Брахими изведе Елвис Ману, който залъга защитник в зелено и с удар в далечния ъгъл удвои аванса на "канарчетата".

Емануел Току получи топката на границата на наказателното поле и шутира опасно но Красимир Косотов спаси. Две минути по-късно Костов улови безпроблемно слаб удар на Дилан Мертенс. Четвърт час след това Хидайет Ханкич трябваше да се намесва по-сериозно за първи път, след като Браян Переа изведе Чавдар Ивайлов, а той нанесе хубав удар по земя, но вратарят изби с корнер.

По-малко от минута след началото на второто полувреме Антоан Бароан изведе Елвис Ману сам срещу вратаря и той прати топката в мрежата, но бе в нередовна позиция и попадението не бе зачетено.  Пет минути по-късно Дилан Мертенс пусна към Елвис Ману на празна врата, а той не се затрудни да вкара, но и този гол не бе признат заради нарушение на Мертенс в хода на нападението.

В 55-ата минута Мохамед Брахими нанесе опасен удар в наказателното поле, но Красимир Костов отново се намеси и предотврати трети гол във вратата си. В 58-ата минута Ботев Пловдив все пак стигна то трето попадение. Мохамед Брахими изведе Дилан Мертенс в наказателното поле, той пусна към Елвис Ману, който не сгреши на празна врата.

Само минута по-късно "жълто-черните" реализираха и четвърти гол. Луиз Соарес не се намеси добре в наказатеното поле и в опит да изчисти прати топката в собствената си врата. В 66-ата минута Емануел Току пробва късмета си от дистанция и нанесе хубав удар, но Красимир Костов се справи. Вратарят на врачани нямаше шанс за реакция само минута по-късно, когато Елвис Ману напредна отдясно и навлезе в наказателното поле, нанесе прецизен удар в далечния ъгъл и оформи своя хеттрик.

В 83-ата минута Па Конате проби отляво и взаимодейства добре с Антоан Бароан, който прати техничен удар в левия ъгъл на Красимир Костов и се разписа за 6:0. Пет минути по-късно домакините останаха с човек по-малко, след като Николай Минков си изкара два жълти картона в рамките на няколко секунди.

Така Ботев Пловдив вече има 19 точки на десетото място, докато врачани са 12-ти с 14 пункта.

Ботев Пловдив - Ботев Враца 6:0

1:0 Виктор Генев 13', 2:0 Елвис Ману 18', 3:0 Елвис Ману 59', 4:0 Соарес (автогол) 60', 5:0 Елвис Ману 67', 6:0 Бароан 84'

Стартови състави:

Ботев Пд: Ханкич, Херман, Генев, Мартенс, Брахими, Току, Бароан, Етоо, Хертъм, Ману, Пунчец

Ботев Вр: Костов, Фераресо, Маринов, Варгас, Жан Пиер Да Силва, Соарес, Валбуена, Кавдански, Мендоса, Ивайлов, Христов