3. Биха Георги Марков в Перник, Миньор и Локо не си вкараха голове (ВИДЕО+СНИМКИ)

Биха Георги Марков в Перник, Миньор и Локо не си вкараха голове (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ултрасите на "чуковете" влязоха в саморазправа с шефа на "железничарите"

Отборите на Миньор и Локомотив (София) не излъчиха победител в мача помежду си, завършвайки наравно 0:0. Двубоят се игра на стадион "Миньор" и бе от прогрмата на 2-ия кръг на родната "А" група.

Като цяло срещата бе доста интересна, като положения и пред двете врати не липсваха.

В края обаче, мачът бе опорочен от нахлуване в официалната ложа от страна на феновете на домакините. Там те поискаха саморазправа с изпълнителния директор на "железничарите" - Георги Марков, който ги провокираше умишлено.

Шефът на столичани отнесе няколко шамара в мелето, след което бе изведен с полицейски кордон от Стадиона на Мира.

Двубоят започна с малко по-добра игра на гостите, които можеха да излязат напред в резултата още в 5-та минута, когато Велков напредна по десния фланг и центрира в пеналта на Миньор, където Митко Илиев засече опасно с глава, ала кълбото профуча над напречната греда.

120 секунди по-късно Димитър Илиев получи в половината на домакините и шутира от дъгата на наказателното поле, но право в ръцете на Пейков.

След 10-ата минута "чуковете" изнесоха играта в предни позиции и на свой ред създадоха някои положения пред Михайлов.

При една бърза контраатака на Миньор, Писаров изведе Траянов сам срещу Михайлов, който спаси удара му, кълбото се върна у Писаров, който шутира, ала Върбанов изчисти в корнер.

В следващата атака Том центрира в наказателното поле на гостите, където Бибишков шутира от около 2 метра, но Върбанов отново показа добро пласиране и спаси.

В 37-ата минута пък, Илиев изведе Пеев сам срещу Пейков, вратарят спаси слабия удар на Пеев.

В самия край на полувремето "чуковете" изтърваха и най-чистата си възможност. Тогава Траянов качи топката на главата на непокрития Цветков, който от малкото наказателно поле не успя да уцели вратата.

Втората част стартира с натиск на перничани и възможност за Милен Василев, чийто изстрел обаче не намери очертанията на вратата.

Последваха неточни шутове на Том и Бибишков, последвани от пропуски на Бибишков и Милен Василев.

Вратарят на "железничарите" - Михайлов, се намеси още два пъти при удари на Милен Василев и Венци Василев, а Пейков трябваше да напомня за себе си след изстрели от далечно разстояние на Дафчев и Борносузов.

Последваха спокойни минути на терена, преди да се стигне до 84-ата минута, когато мачът бе прекратен. Тогава публиката на Миньор нахлу в официалната ложа, за да искат саморазправа с изпълнителния директор на Локомотив - Георги Марков, който умишлено е провокирал привържениците.

В крайна сметка се наложи шефът на "железничарите" да бъзе изведен от стадиона на Мира с полицейски кордон.

След прекъсването главният рефер Таско Тасков даде 8 минути продължение, в което перничани опитаха да стигнат до трите точки, но гол на стадион "Миньор" така и не падна, за да може Миньор и Локо (София) да завършат наравно 0:0.