3. БИТКАТА В РАЗГРАД: Храбър Локо (Пд) се бори мъжки, но сдаде Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Черно-белите" изравниха в 93-та минута, но отпаднаха, масов бой след края на мача

Лудогорец се класира на 1/2-финалите от турнира а Купата на България, след като спечели с 2:1 след продължения срещу храбрия тим на Локомотив Пд под дъжда в Разград. Головете за шампионите вкараха Пиерос Сотириу 90 секунди след началото на второто полувреме и Чибота в 114-ата минута. Георги Минчев заби попадението на гостите в 93-ата минута, а "черно-белите" сдадоха трофея. Грозни сцени се разиграха след последния сигнал на съдията, който показа червени картони на Уртадо от Локо и Жорджан Икоко от Лудогорец.

Шампионите можеха да ударят първи. В седмата минута те организираха опасна контраатака. Топката стигна до Текпетей отляво. Ганаецът центрира за Ману, който обаче отправи слаб удар с глава и Пиргов спаси. В 20-ата Сантана засече центриране от корнер на Вандерсон, и той не успя да затрудни вратаря на Локомотив.

Георги Минчев се опита да изненада Кахлина в 26-ата минута, но ударът му извън наказателното поле беше много неточен. Десет след това пловдивчани стигнаха до най-добрия голов шанс от началото на мача. Лукас Салис центрира от фаул в наказателното поле, където защитата на Лудогорец изпусна Алмейда. Той обаче не успя да уцели добре топката с глава и я прати покрай вратата. Последва нов пропуск на гостите. Минчев засече центриране на Николаев отдясно, а ударът му излезе в аут.

В 40-ата минута капитанът на "орлите" Вандерсон пусна извеждащ пас към Жордан Икоко, но Илко Пиргов пръв стигна до топката и излезе и улови. За финал на първата част удар на Ману от пряк свободен удар мина над вратата.

Второто полувреме започна отлично за Лудогорец. В 47-ата минута Пиерос Сотириу вкара за 1:0. Той беше оставен непокрит в наказателното поле и отблизо разстреля Илко Пиргов с глава след центриране на Текпетей

Веднага след това Локомотив можеше да изравни. Алмейда намери Карагерен зад защитата на шампионите. Нападателят настигна топката на аутлинията, от където върна за връхлитащите Минчев и Руан. Англичанинът нанесе, който обаче беше отразен от Кахлина. В 50-ата минута Минчев центрира в наказателното поле дето Момчил Цветанов опита задна ножица, но не уцели топката. Шест след това Алмейда стреля неточно.

След точно час игра Цветанов пусна към Карагарен, чийто изстрел рикошира в защитник на домакините и излезе в корнер. При изпълнението му Георги Терзиев изчисти с глава, но само колкото топката да стигне до Цветанов. Той стреля силно, а Кахлина отново не допусна да бъде преодолян.

В 65-ата минута Вердон засече с глава центриране от корнер, но Малембана се оказа на пътя на топката.

В 80-ата минута "смърфовете" стигнаха до нов добър шанс за гол. След центриране на Момчил Цветанов, топката попадна в Бирсент Карагарен. Той овладя на гърди и стреля, но Оливие Вердон блокира удара му.

Поредната блестяща проява на Кахлина отказа Мончил Цветанов в 88-ата минута. Драмата в Разград настъпи в третата минута от продължението. Локомотив успя да изравни чрез Георги Минчев, който на празна врата вкара топката в мрежата на "орлите". Паоло Уртадо изведе Конър Руан, който подаде успоредно на голлинията и нападателят нямаше как да сбърка.

Първата възможност в продълженията бе на сметката на пловдивчани. В 98-ата минута Цветанов центрира в наказателното поле, където Алмейда отправи удар с глава, но Кахлина спаси.

В 102-ата минута Димитър Илиев стреля към вратата на Лудогорец, но Григоре се хвърли на шпагат. Нападателят  поиска дузпа. На повторенията се видя, че топката удря ръката на румънеца, но след рикошет в тялото му и съдията правилно прецени да не посочи бялата точка. Две по-късно Чибота Кешеру позиция с чудесен пас. Румънецът обаче стреля в аут.

В заключителните секунди Кахлина спаси шут на Кристиан Илич.

В 114-ата минута Мавис Чибота преодоля четирима от защитниците на Локо и прати топката покрай плонжа на Илко Пиргов за 2:1 и прати шампионите на полуфинал.

След последния съдийски сигнал Икоко и Уртадо запалиха искрата с бурна разправия помежду си. Двамата получиха червени картони. В това време настана меле, в което доста активен беше Чибота. Спортният директор на Локо – Георги Иванов–Гонзо, дори слезе на терена, за да усмирява футболистите. Разправията продължи и в тунела, където на бой скочи и изпълнителния директор на Лудогорец Ангел Петричев. В крайна сметка страстите се укротиха и двата отбора се прибраха по съблекалните.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКО ПД 2:1

1:0 Пиерос Сотириу (47)

1:1 Георги Минчев (90+3)

2:1 Мавис Чибота (114)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛУДОГОРЕЦ: Кахлина, Терзиев, Ману, Сотириу, Григоре, Икоко, Вердон, Баджи, Текпетей, Вандерсон

ЛОКО ПД: Пиргов, Алмейда, Малембана, Руан, Николаев, Витанов, Салинас, Цветанов, Карагарен, Минчев