3. БИТКАТА ЗА ТИТЛАТА: Лудогорец не прости на Славия и дръпна на ЦСКА (ВИДЕО)

БИТКАТА ЗА ТИТЛАТА: Лудогорец не прости на Славия и дръпна на ЦСКА (ВИДЕО)

Шампионите нямаха проблеми у дома, Пиерос Сотириу герой

Лудогорец победи с 3:1 Славия в мач от 21-ия кръг на efbet Лига, игран в Разград.

Разградчани поведоха с два гола още преди почивката с точни удари на редовния заподозрян Пиерос Сотириу и новото попълнение Шоу.

Малко след началото на второто полувреме Радослав Кирилов върна "белите" в срещата, но Сотириу отново се разписа, за да оформи крайния резултат.

С успеха "орлите" събраха 51 точки и отново имат 4 т. преднина на върха пред ЦСКА. Славия остава с 29 пункта и заема 6-то място.

В следващия кръг Лудогорец гостува на Ботев Враца, хората на Златомир Загорчич приемат Локомотив София.

Още в 3-ата минута от пряк свободен удар Десподов центрира отлично, но Попадийн съумя да изчисти. Славия отвърна с удар на Дост три минути по-късно, но вратарят на шампионите се справи.

В 12-ата минута Десподов центрира от корнер, но Вуцов изби, при последвалата атака Текпетей стреля отлично, но топката профуча покрай гредата.

Лудогорец откри резултата в 18-ата минута, след като Сотириу се справи с Керчев и прати топката в близкия на вратаря ъгъл. Славия отвърна с опасна атака чрез Радослав Кирилов, но отбраната на "орлите" се справи.

Мануел Шоу се разписа за 2:0 в 29-ата минута на срещата. Десподов центрира отлично от корнер, а за играча на "орлите" остана само да се разпише във вратата на Вуцов.

Славия съумя да се върне в мача скоро след началото на второто полувреме. Радослав Кирилов се разписа в 53-ата минута, след като се справи с няколко играчи на домакините и реализира.

Лудогорец отговори подобаващо и в 66-ата минута Сотириу реализира втория си гол в мача, след като Вуцов спаси удар на Десподов, но не успя да реагира при удара на кипъреца. Четири минути по-късно Радослав Кирилов пусна отличен пас към Тасев, но той стреля много неточно. Кирил Десподов вкара топката в мрежата в 85-ата минута, но имаше вдигнат флаг за засада, а ситуацията беше преразгледана и с ВАР.

Лудогорец - Славия 3:1

Голмайстори: 1:0 Сотириу (18), 2:0 Шоу (29), 2:1 Кирилов (53), 3:1 Сотириу (65)

Лудогорец: 1. Падт, 7. Сантана, 11. Десподов, 19. Сотириу, 21. Карничник, 23. Шоу, 24. Вердон, 30. Пластун, 37. Текпетей, 90. Делев, 95. Каули

Славия: 21. Вуцов, 83. Попадийн, 15. Георгиев, 37. Керчев, 4. Соарес, 77. Вълчев, 17. Дост, 73. Минчев, 11. Добрев, 10. Кирилов, 7. Бакеро

Разград, ст.: "Хювефарма Арена"

Съдия: Георги Гинчев